Mazowsze. Nowa metoda oszustów "na lekarza". Są pierwsze ofiary

2021-03-18 18:00
OSZUST
Autor: Materiały policyjne

56-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego padła ofiarą poznanego na portalu randkowym oszusta podającego się za lekarza z bazy wojskowej w Syrii. Kobieta straciła blisko 13 tys. zł - poinformowała w czwartek sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej policji. Fałszywy lekarz wojskowy pisał 56-latce o swoich doświadczeniach z Syrii, m.in. o tym, że podczas jednej z akcji wojskowych uratował dzieci, którym następnie przekazał znalezione wcześniej sztabki złota i skarb w wartości 100 mld dolarów. Według mężczyzny rodzina uratowanych dzieci z wdzięczności miała mu podarować sporą sumę pieniędzy, których nie mógł trzymać w bazie wojskowej i dlatego postanowił przetransportować je do Polski.

56-latka zaaferowała pomoc w przechowaniu gotówki. Zanim jednak do tego doszło kobieta miała przelać pieniądze na rzekomą opłatę lotniskową, a także pokryć inne wydatki związane z dostarczeniem paczki przez wskazanego przez rozmówcę dyplomatę.

"Gdy kobieta wykonała wszystkie opłaty, przelewając łącznie blisko 13 tys. zł – jak się potem okazało - na fałszywe konto, kontakt zarówno ze znajomym z portalu randkowego, jak i z +dyplomatą+, urwał się" – stwierdziła sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej policji

Oszust z portalu randkowego

Policjanci apelują o rozsądne zawieranie znajomości internetowych. "Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Tylko nasza czujność, ostrożność i dystans do otrzymywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszusta" – powiedziała sierż. Michalczyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE