Zespół pieśni i tańca Mazowsze

i

Autor: mat.prasowe Zespół pieśni i tańca "Mazowsze"

MAZOWSZE zaśpiewa na Bemowie! Wyjątkowy koncert już w tę niedzielę

2020-01-25 16:00

„Mazowsze” to jeden z najbardziej znanych zespołów pieśni i tańca z ponad 70-letnim stażem. Kolędy i pastorałki w oryginalnej ludowej interpretacji z pewnością zaciekawią warszawiaków. Zespół wystąpi w Kościele pw. Bogurodzicy Maryi 26 stycznia o godzinie 16:00.

Choć repertuar „Mazowsza” jest bardzo szeroki, to polskie kolędy i pastorałki są bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ich koncertów. Utwory usłyszymy w wykonaniu solistów, chóru, a także orkiestry. - Będzie to nastrojowe wykonanie utworów znanych i lubianych. To także możliwość usłyszenia utworów mniej popularnych, jak chociażby „Serca ludzkie się radują” czy „Święta Panienka” - czytamy na stronie zespołu. W rytmie mazura, oberka i poloneza posłuchać będzie można polskich kolęd, a także być świadkiem wyjątkowego, niemal teatralnego widowiska.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze


Na Bemowskie kolędowanie zapraszają m. in: Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo oraz Jarosław Dąbrowski, przewodniczący rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Koncert odbędzie się w Kościele pw. Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Ślaskich 67D. Data: 26 stycznia (niedziela), godz. 16, wstęp: wolny. MB

- Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne... W jednych rozbrzmiewa rytm mazura czy oberka, w innych poloneza; w większości słychać radość, ale i zadumę – tak o repertuarze „Mazowsza” piszą organizatorzy.

ZOBACZ TEŻ: Zespół „Mazowsze” zaprasza na koncert w katowickiej Archikatedrze!

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu: solistów, chóru i orkiestry zespołu ,,Mazowsze" odbędzie się pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Data: 26 stycznia (niedziela). Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00. Miejsce: Kościół pw. Bogurodzicy Maryi, ul. Powstańców Ślaskich 67D. Wstęp: wolny!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany