Wspólny katolog i logo. Metamorfoza miejskich bibliotek [AUDIO]

2018-10-08 9:51
Metamorfoza miejskich bibliotek [AUDIO]
Autor: Pixabay.com/ElasticComputeFarm Metamorfoza miejskich bibliotek [AUDIO]

Ponad 200 warszawskich bibliotek do końca tego roku będzie miało wspólne logo. Wkrótce czytelnicy będą mogli skorzystać we wspólnego dla wszystkich dzielnic katalogu.

Po komunikacji miejskiej, także warszawskie biblioteki doczekały się nowego, wspólnego dla wszystkich dzielnic logo. Czerwono-biały znak składający się z symboli książki i Warszawy pojawi się na wypożyczalniach do końca tego roku. - Warszawiacy i warszawianki często zgłaszali nam, że choć chcieliby skorzystać z wypożyczalni nie zawsze są w stanie je zlokalizować. Mamy nadzieję, że dzięki przemalowaniu i wspólnej identyfikacji wizualnej ten problem zniknie -mówi dyrektor miejskiego biura kultury Tomasz Thun-Janowski.

Ale to nie koniec ułatwień dla czytelników, którzy do tej pory mogli przeszukiwać tylko katalogi dzielnicowe. - Do końca roku oddamy do użytkowania wspólny katalog biblioteczny. Dzięki niemu będzie można przeszukiwać i zamawiać książki ze wszystkich księgozbiorów, a nie tylko tych dzielnicowych - dodaje Thun-Janowski.

>>> Mazowsze: 82-latka zginęła w pożarze po wybuchu butli z gazem [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Z kolei w przyszłym roku, metamorfozę przejdą strony internetowe wypożyczalni oraz karty biblioteczne - jedna pozwoli wypożyczać książki ze wszystkich placówek w mieście.

Więcej informacji w materiale:

Czytaj też: Szpital psychiatryczny Drewnica otwarty

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE