Mińsk Mazowiecki. Nałogowo włamywał się do sklepów. Kradł na potęgę! Rachunek powala z nóg

2021-09-21 9:40
Mińsk Mazowiecki. Nałogowo włamywał się do sklepów. Kradł na potęgę! Rachunek powala z nóg
Autor: Pixabay Mińsk Mazowiecki. Nałogowo włamywał się do sklepów. Kradł na potęgę! Rachunek powala z nóg

Policjanci z wydziału kryminalnego w Mińsku Mazowieckim zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z serwisów telefonicznych na terenie miasta. Ten sam mężczyzna miał już wcześniej dokonać podobnych przestępstw m. in. do sieci sklepów spożywczych. 38-latek usłyszał kilka zarzutów karnych i trafił do aresztu na 3 miesiące.

Kilka dni temu policjanci wydziału kryminalnego w Mińsku Mazowieckim zatrzymali 38-letniegmężczyznę, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego z serwisów telefonicznych. To właśnie on miał ukraść z salonu kilkanaście telefonów, tablet, dekoder i inne na łączną sumę strat 12,5 tys. złotych.

Mundurowi trafili na ślad 38-latka na podstawie nagrań z kamer monitoringu oraz wiedzy operacyjnej, ponieważ wcześniej mężczyzna ten dokonywał już włamań na terenie Mińska, m.in. do sieci sklepów spożywczych skąd kradł papierosy i alkohol. Za te czyny policjanci przedstawiali mężczyźnie zarzuty karne. 38-latek był także objęty policyjnym dozorem.

Zobacz koniecznie: Najpierw Grębiszew teraz Tatarowce. Bliźniacze wypadki i potworna tragedia. Życie straciły niewinne dzieci

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy aby przedstawić zatrzymanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Było to uzupełnienie wcześniejszych, przedstawionych zarzutów karnych.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz mężczyźnie za popełnione czyny może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 20.09, godz.10
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE