Krzysztof Leski

i

Autor: PAP/Longin Wawrynkiewicz

Morderstwo Krzysztofa Leskiego. Znamy wyniki sekcji zwłok dziennikarza

2020-01-11 11:17

Znany dziennikarz Krzysztof Leski został zabity w noc sylwestrową we własnym mieszkaniu na warszawskiej Woli. Jego ciało odnaleziono po sześciu dniach. Ujęto już podejrzanego o to morderstwo 34-latka. Tymczasem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował o wstępnych wynikach sekcji zwłok, która odbyła się w środę. Protokół sekcyjny wykazał ranę ciętą szyi.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała wcześniej, że podejrzany o zamordowanie dziennikarza 34-letni Łukasz B., zgłosił się sam do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie. Miał oświadczyć, że w noc sylwestrową pozbawił życia Leskiego. Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Skorzystał jednak z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Łukasz B. miał być lokatorem mieszkania Krzysztofa Leskiego.

W piątek wieczorem Łapczyński przekazał PAP, że przeprowadzona dwa dni wcześniej sekcja zwłok wykazała ranę ciętą szyi. Zaznaczył przy tym, że na opinię końcową i dokładne ustalenia trzeba jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany i pokrzywdzony znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się w jednej z placówek medycznych w Warszawie, a w ostatnim czasie Łukasz B. mieszkał w lokalu należącym do dziennikarza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE