Morze zniczy pod pomnikiem Polegli Niepokonani na Woli

i

Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/SUPER EXPRESS

Wzruszający widok

Morze zniczy pod pomnikiem "Polegli Niepokonani". Ten widok chwyta za serce [ZDJĘCIA]

2022-11-02 22:29

Wszystkich Świętych i Zaduszki to dwa dni w roku, kiedy w sposób wyjątkowy wspominamy zmarłych. O pamięci o tych, których już z nami nie ma, świadczą m.in. zapalane n grobach znicze. Prawdziwe morze zniczy z początkiem listopada pojawiło się pod pomnikiem "Polegli Niepokonani" na cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. Wniosek jest jeden – Warszawa pamięta.

Tysiące zniczy na cmentarzach

Są takie dwa dni w roku, kiedy cmentarze rozświetlają setki (jak nie tysiące!) zapalonych zniczy. Ten widok, szczególnie wieczorami sprawia, że łza kręci się w oku. Pamiętamy nie tylko o najbliższych zmarłych – babciach, dziadkach, rodzicach czy przyjaciołach. Znicze palą się również przy pomnikach i tablicach pamiątkowych.

W pierwszych dniach listopada warszawiacy po raz kolejny pokazali, że pamiętają o tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej, podczas powstania warszawskiego, walcząc o wolność nie tylko swoją, ale też przyszłych pokoleń.

Morze zniczy pod pomnikiem "Polegli Niepokonani"

Pod pomnikiem "Polegli Niepokonani" na cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli z pierwszym dniem listopada pojawiło się morze płonących zniczy. Każdy z nich to znak pamięci o poległych. Ten widok chwyta za serce. Patrząc na te znicze, na myśl nasuwa się jeden wniosek – Warszawa nie zapomniała, Warszawa zawsze pamięta.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. Nasz fotoreporter uwiecznił ten wspaniały widok.

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?
Nasi Partnerzy polecają