Mostem Północnym najszybciej

2012-03-29 4:00

Choć trudno w to uwierzyć, podróż z Tarchomina na Bielany trwa... 4 minuty. Most Marii Skłodowskiej-Curie nie jest oblegany przez kierowców. Wręcz przeciwnie! Nawet w komunikacyjnym szczycie, kiedy inne przeprawy stoją zakorkowane, na Północnym jedzie się płynnie. Według analizy systemu AutoMapa, średnia prędkość w tym miejscu to... 116 km na godz.

Nowa przeprawa połączyła Białołękę z Bielanami, jednak na razie nie cieszy się popularnością wśród kierowców. I to ogromny błąd. Z danych AutoMapy wynika, że to bezdyskusyjnie najszybszy most w mieście - średnia prędkość w komunikacyjnym szczycie to ponad 100 kilometrów na godzinę. Podczas gdy na innych przeprawach kierowcy wleką się w korkach, na Północnym jest pusto.

Reporterzy "Super Expressu" postanowili w praktyce sprawdzić te informacje. Przejechali w szczycie mostem Północnym, Grota- Roweckiego oraz Gdańskim. Efekt?

Przedostanie się nową przeprawą z Białołęki na Młociny to w stołecznych warunkach bajka. Reporter "Super Expressu" pokonał tę trasę w 4 minuty. A jak było na pozostałych trasach? Tutaj również analiza AutoMapy okazuje się trafna. Pokonanie mostu Grota zajęło nam 18 minut. Natomiast zdecydowanie najgorzej wypadł Gdański. Tam staliśmy w korku przez 22 minuty. Jednak taka sytuacja nie potrwa wiecznie.

Rzeczywiście nowym mostem jedzie się bez korków, ale to niestety się zmieni. Za kilka miesięcy ruszy modernizacja mostu Grota i wtedy na Północnym na pewno zaroi się od samochodów. - Dlatego raczej nie zastanawiałbym się, tylko korzystał z sytuacji, póki jest taka możliwość - nie ukrywa Jan Jakiel ze stowarzyszenia Siskom.

Dlatego warto korzystać z nowego mostu, nawet gdyby okazało się, że nadłożymy kilka kilometrów drogi. I tak będzie po prostu dużo szybciej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany