Myślały, że nikt nie zauważy tego, co robią. Wszystko nagrał monitoring

2020-12-16 15:31
Myślały, że nikt nie zauważy tego, co robią. Wszystko nagrał monitoring
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

O tym, że kradzież nie popłaca wiedzą nawet dzieci. Dwie młode kobiety najwyraźniej o tym zapomniały, ponieważ połasiły się na… bombki z miejskiej choinki. Być może udałoby im się za darmo udekorować własne drzewka, gdyby nie monitoring, który dokładnie nagrał chytre zachowanie kobiet. Teraz przyjdzie im słono zapłacić.

Kradły bombki z miejskiej choinki

Miejskie choinki mają swój urok. Ich piękne dekoracje przyciągają wzrok i aż chciałoby się mieć takie ozdoby w swoim domu. Dwóm młodym kobietom bombki na choince w Żyrardowie spodobały się tak bardzo, że 13 grudnia postanowiły je po cichu ukraść. Ich plan legł jednak w gruzach, bo nie przewidziały, że całą akcję nagrywa miejski monitoring. - Operator wykazał się czujnością i widząc sytuację od razu powiadomił dyżurnego żyrardowskiej komendy - poinformowała sierż. Monika Michalczyk z policji w Żyrardowie. - Na nagraniu widać jak młode kobiety, jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy, dość nieudolnie próbują schować zabrane bombki w workach. Gdy zauważyły nadjeżdżający radiowóz, w popłochu zaczęły rozrzucać bombki. Nie wiedziały jednak, że cały czas są obserwowane przez operatora kamery - wyjaśniła policjantka.

Młode kobiety słono zapłacą

Młode kobiety zostały zatrzymane. Teraz za próbę kradzieży bombek przyjdzie im słono zapłacić. Jak przekazała nam sierż. Monika Michalczyk, zarówno 22-latka, jak i 28-latka zostały ukarane grzywną w wysokości 500 zł. - Wszystkim nam zależy na tym, aby wystrój miasta wyglądał dobrze, a nie był rozkradany. Dotyczy to nie tylko ozdób świątecznych, ale i wszystkich innych elementów poprawiających wizerunek miasta. Przestrzegamy, że tego typu zachowania będą surowo karane - ostrzega żyrardowska policja.

Co zrobić, by choinka długo stała? Ogrodnik podpowiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE