Nowy komisariat przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie. Będzie gotowy w 2024 roku

i

Autor: KWP Rzeszów

Za 3,16 miliona złotych

Na Białołęce powstanie nowy komisariat policji. Urzędnicy podpisali umowę na budowę

2022-09-29 22:39

Urzędnicy z warszawskiej Białołęki podpisali umowę na budowę komisariatu policji przy ul. Ruskowy Bród. Obiekt ma powstać do czerwca 2023 roku kosztem 3,16 mln złotych. Władze dzielnicy wskazują, że potrzeba budowy nowego posterunku była podyktowana stale zwiększającą się liczbą mieszkańców Białołęki.

Podpisano umowę na budowę nowego komisariatu

"Białołęka jest coraz liczniejsza. Niestety oznacza to też więcej zdarzeń kryminalnych, a dotychczas mieliśmy tylko jeden komisariat w zachodniej części dzielnicy. Dlatego zabiegaliśmy o utworzenie nowego miejsca na Zielonej Białołęce" - podkreślił burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

Wskazał, że dzięki determinacji zarządu dzielnicy, radnych miasta oraz Białołęki podpisano w środę umowę na budowę nowego obiektu dla policji. "Mamy nadzieję, że przed wakacjami przyszłego roku dzielnicowi rozpoczną tam swoją pracę" - dodał Kuca.

Budynek stanie przy ul. Ruskowy Bród

Nowy budynek dla policji wykona spółka Unihouse S.A. z Bielska Podlaskiego, która wygrała przetarg. Spółka zaprojektuje również obiekt, uzyska pozwolenie na budowę, a także zrealizuje prace budowlane i uzyska pozwolenie na użytkowanie. "Budynek rewiru policji w technologii modułowej będzie zlokalizowany przy ul. Ruskowy Bród, na działce po drugiej stronie drogi w stosunku do budynku nowej szkoły" - podał białołęcki magistrat.

"Zgodnie z umową faza projektowa i faza budowlana łącznie będą trwać 250 dni, wykonawca powinien uzyskać pozwolenie na użytkowanie do 5 czerwca 2023 roku. Planujemy parterowy budynek dla 10 policjantów, którzy będą pracowali na dwie zmiany. Zakres inwestycji uzgodniliśmy z policją. Oprócz budynku powstaną parkingi i maszt do łączności radiowej. Aby policja mogła korzystać z nowego obiektu, przebudujemy ul. Ruskowy Bród - powstanie zjazd na potrzeby rewiru" - dodał urząd dzielnicy Białołęka.

Komisariat ma ułatwić kontakt z lokalną policją

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko podkreśliła w rozmowie z PAP, że mając na uwadze, że Białołęka jest dzielnicą bardzo dynamicznie się rozwijającą, powstał pomysł budowy nowego Rewiru Dzielnicowych, by ułatwić mieszkańcom kontakt z lokalną policją.

"Do tego czasu przeprowadzono wiele rozmów z mieszkańcami, przedstawicielami Rady Dzielnicy, a także Urzędu Miasta st. Warszawy, które miały na celu sprecyzowanie oczekiwań mieszkańców" - zaznaczyła komisarz Paulina Onyszko.

"Mamy przekonanie, że nowy Rewir Dzielnicowych będzie służył mieszkańcom i miał znaczący wpływ na zapewnienie bezpieczeństw" - dodała policjantka.

Koszt budowy nowego budynku dla policji to 3,16 mln zł.

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają