Napaść w taksówce

i

Autor: SHUTTERSTOCK Napaść w taksówce

Szokujące liczby

Wstrząsające wyniki kontroli pseudotaksówkarzy w Warszawie. Naćpani, bez prawa jazdy i z sądowym zakazem

2022-11-29 21:31

Urzędnicy i policja w końcu wzięli się za kontrole w przewozach na aplikację. Po serii szokujących napaści na tle seksualnym ratusz wspólnie ze stołeczną policją i strażą graniczną zorganizował wielką łapankę. Jej wyniki są zatrważające. Kilkudziesięciu kierowców miało sfałszowane prawo jazdy a prawie setka nie miała ich wcale. Kilku było pijanych i naćpanych.

Gwałty w pseudotaksówkach. Urzędnicy i policja wzięli się za kontrole

Wstrząsająca seria gwałtów w przewozach na aplikację rozpoczęła się w 2021 roku. Od tamtej pory co jakiś czas pojawiały się informacje o nowych ofiarach. Schemat zawsze był ten sam. Późna noc, młoda kobieta wracając z imprezy zamawia przewóz na aplikację. Gdy podczas jazdy traci czujność lub usypia, kierowca wywozi ją w odludne, ciemne miejsce. Tam gwałci, w niektórych przypadkach okalecza. Zachowanie policji było w niektórych przypadkach szokujące. Na początku roku do komisariatu na Woli wbiegła przerażona ofiara napaści seksualnej. Zamiast wsparcia i przyjęcia zawiadomienia miała od dyżurnej funkcjonariuszki usłyszeć: „Może o jeden kieliszek za dużo?”. Szerzej o tej bulwersującej sprawie pisaliśmy tutaj.

Wielka akcja policji. Wstrząsające wyniki kontroli

Wreszcie po wielokrotnym nagłaśnianiu policja i urzędnicy wzięli się za kontrole w pseudotaksówkach. Ostatnie kontrole zostały przeprowadzone 18 i 24 listopada. Wyniki są zatrważające. Jak informuje ratusz, łącznie do 28 listopada 2022 r. sprawdzono 1390 kierowców. 53 kierowców jechało z fałszywym prawem jazdy, 90 kierowców wcale go nie miało. Do tego 5 kierowców było pijanych, 4 naćpanych a 2 nie miało prawa siedzieć za kółkiem przez sądowy zakaz. Do tego 57 pojazdów odholowano, 141 kierowców nie spełniało wymagań ustawy o transporcie drogowym w zakresie wykonywania transportu drogowego osób (np. brak licencji) a 22 kierowców zatrzymała Straż Graniczna. - Wsiadając do taksówki należy zwrócić uwagę czy pojazd posiada lampę na dachu z napisem „TAXI” wymaganą w przypadku licencjonowanych taksówek oraz czy wewnątrz pojazdu – w widocznym miejscu, znajduje się specjalny identyfikator z danymi kierowcy (imieniem, nazwiskiem i zdjęciem) – przestrzega Jakub Leduchowski ze stołecznego ratusza. Niedawno odbyła się też konferencja w sprawie bezpieczeństwa w przewozach Uber. Więcej przeczytasz tutaj.

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany