Nadwiślańskie plaże: Jak kiedyś się odpoczywało nad Wisłą? [GALERIA]

2019-08-04 7:58

Spędzanie czasu na nadwiślańskich plażach to bynajmniej nie hipsterski pomysł ostatnich lat. To powrót do popularnej tradycji wypoczynku nad wodą. Formy relaksu popularnej zarówno przed wojną, jak i po niej. Industrializacja lat 70., a co za tym idzie galopujące zanieczyszczenie Wisły, spowodowało, że ludzie zrezygnowali z tej formy wypoczynku. Teraz woda jest czysta, więc warszawiacy wracają nad rzekę. Jak było kiedyś?

Jak można zauważyć, nadwiślańskie plaże były przed wojną prawdziwymi kombinatami plażowo-wypoczynkowymi ze wszystkim udogodnieniami. Po wojnie to wszystko - z różnych powodów - zniknęło. A ludzie znad rzeki zaczęli przenosić się na baseny, które stały się wyznacznikiem "cywilizacji" oraz "nowoczesności". 

Przeczytaj także: Kosmos na Bednarskiej czyli nowa scena Teatru Małego Widza [AUDIO, GALERIA]

Być może ta ucieczka znad brzegów była spowodowana wspomnianym już zanieczyszczeniem Wisły. Dopiero kiedy rzeka wróciła do normy, to i ludzie wrócili nad rzekę. I oby tu zostali.

Przeczytaj także: TOP 10 warszawskich pomników, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu [PRZEGLĄD]

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE