Nagranie TikToka spod Warszawy podbija sieć. Niesamowity gest

2021-12-04 14:15
Nagranie TikToka spod Warszawy podbija sieć. Niesamowity gest
Autor: TIKTOK/SCREEN Nagranie TikToka spod Warszawy podbija sieć. Niesamowity gest

Ten krótki filmik szybko stał się hitem internetu. Nagranie ma już ponad 400 tys. wyświetleń. Wzruszająca postawa tiktokera pokazana na filmiku poruszyła, ale też poróżniła internautów. Pojawiły się bowiem zarówno słowa uznania, jak i krytyki. Co takiego zrobił młody mężczyzna publikujący jako salim.dzik_official, że w sieci zawrzało?

TikToker publikujący filmy jako salim.dzik_official wywołał prawdziwą burzę w sieci. Jego krótkie nagranie "Taki mały gest" wyświetlono już ponad 400 tys. razy. Polubiło je ponad 37 tys. użytkowników. Widać na nim, jak mężczyzna podchodzi do drzwi mieszkania, do których przyklejony jest 20-złotowy banknot i karteczka: "Czy ktoś mógłby mi kupić mleko? Dwie butelki. Dziękuję".

Następnie nagrywający mówi: "Dobra, idziemy właśnie pomagać". Następne ujęcia pokazują dwa kartony mleka, stojące na wycieraczce przed mieszkaniem, z przyczepioną resztą. "W tych czasach warto pomagać innym ludziom, jak ja to zrobiłem. Teraz pukamy i idziemy dalej. Na razie sąsiadko" - podsumowuje autor filmiku i idzie dalej.

Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy. Jest już ich ponad 300! Większość to pochwały i słowa uznania dla mężczyzny niosącego pomoc.

"Bardzo dobry gest. Fajnie, że jesteś. Super mężczyzna" - skomentowała jedna z osób.

"Jeju, jaki kochany"- zachwyca się ktoś inny.

"Piękny gest, ogromny szacunek, bo mało jest takich ludzi, co bezinteresownie pomagają innym, niestety" - napisała kolejna osoba.

Wśród pozytywnych komentarzy nie zabrakło jednak tych mniej miłych i bardziej krytycznych, momentami wręcz hejterskich. Kilka osób zauważyło, że mężczyzna kupił mleko w kartonie, a nie, jak było napisane na kartce, w butelkach. Inni zwrócili uwagę na to, że powinno pomagać się bezinteresownie, a nie dla poklasku w mediach społecznościowych. "Warto pomagać, wszystko super. Tylko czy wszystko trzeba nagrywać i szukać poklasku dla swoich czynów?" - skomentowała jedna z osób.

Autor nagrania nie przeszedł jednak wobec tych komentarzy obojętnie. "Dzięki hejterom mam dobry zasięg" - odpowiedział żartobliwie. W innym komentarzu dodał: "Dziękuję za piękne słowa, pamiętaj, ja się nie chwalę, że pomogłem, tylko daję przykład".

Sonda
Czy używasz TikToka?
Nocna prohibicja w Warszawie. Mieszkańcy mówią jasno. [SONDA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE