Kościół

i

Autor: Marcin Smulczynski/Super Express

Najpiękniejsze kościoły w Warszawie. TOP 10 stołecznych świątyń [GALERIA]

2022-04-17 10:30

Wielkanoc 2022. Święta, to szczególny czas, gdy wierni tłumnie uczestniczą w nabożeństwach i przeżywają duchową przemianę. Mimo, że Warszawa doświadczyła potwornych zniszczeń w czasie wojny, to w stolicy nie brakuje przepięknych, zabytkowych świątyń. Specjalnie z okazji Wielkanocy przygotowaliśmy listę 10 najpiękniejszych kościołów w Warszawie. Który z nich jest najstarszy? Jak wiele świątyń ucierpiało podczas wojennej zawieruchy? Zapraszamy na wirtualny spacer po perłach warszawskiej architektury sakralnej.

Wielkanoc 2022, to czas gdy szczególnie często wierni zaglądają do świątyń, by uczestniczyć w przezywaniu Wielkiego Tygodnia. Wszystko Zaczyna się w Niedzielę Palmową, by świętować zmartwychwstanie Jezusa tydzień później. W Warszawie nie brakuje pięknych kościołów, w których wierni tłumnie uczestniczą w przeżywaniu śmierci i zmartwychwstania Jezusa. We wszystkich tradycyjnie powstają Groby Pańskie, na cześć śmierci i zmartwychwstania.

Nie tylko wierni chętnie zaglądają jednak do kościołów podczas świąt. Ich piękno i bogata historia zachęca miłośników wyjątkowej architektury, by zajrzeć do środka świątyni. Zanim jednak wybierzemy się na świąteczny spacer, warto zobaczyć, które miejsca dobrze by było odwiedzić. Dlatego przygotowaliśmy subiektywny TOP 10 warszawskich kościołów. Zapraszamy do poniższej galerii.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Drożyzna w wielkanocnym koszyku? Przedświąteczne zakupy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE