Nie żyje Kira Gałczyńska. Córka Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Miała 86 lat

i

Autor: Wojciech Olszanka / East News Nie żyje Kira Gałczyńska. Córka Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Miała 86 lat

Smutne wieści

Nie żyje Kira Gałczyńska. Córka poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego miała 86 lat

Bardzo smutne wieści napłynęły do nas w środę rano (21 grudnia). Zmarła Kira Gałczyńska – dziennikarka i pisarka, córka wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Informację o jej śmierci potwierdziła rodzina zmarłej. Kira Gałczyńska miała 86 lat.

Nie żyje Kira Gałczyńska

Kira Gałczyńska, polska dziennikarka i pisarka nie żyje. Smutne informacje o jej śmierci potwierdziła w rozmowie z „Super Expressem” rodzina zmarłej. Kira Gałczyńska odeszła we wtorek rano, 20 grudnia, w swoim domu w Warszawie. Miała 86 lat.

Data pogrzebu pisarki nie jest jeszcze znana.

Kim była Kira Gałczyńska?

Zmarła Kira Gałczyńska, polska pisarka i dziennikarka, była córką poety Konstantego Ildefonsa i Natalii Gałczyńskich. Urodziła się w Wilnie, na Zarzeczu, gdzie w latach 1934-1936 mieszkali jej rodzice. W 1936 roku Gałczyńscy przenieśli się do Warszawy i osiedli w pobliskim Aninie, a następnie w Warszawie na Alei Róż.

Kira Gałczyńska była twórczynią muzeum imienia ojca w Praniu na Mazurach, a także redaktorką i edytorką większości edycji jego dzieł. W latach 2007-2010 była członkiem Zarządu Fundacji Zielona Gęś imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Należała też do Związku Literatów Polskich (po 1983 roku) i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

W 2009 roku w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej Kira Gałczyńska uhonorowana została Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Z kolei w 2011 roku otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nasi Partnerzy polecają