DRAMAT na Mazowszu: Nie żyje noworodek, którego urodziła pijana matka!

2020-01-17 13:30 MK, MN
Nowy Dwór Mazowiecki: Nie żyje noworodek
Autor: pixabay.com Dziecko tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

Nie żyje noworodek, który pod koniec grudnia przyszedł na świat w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. Maleństwo było wcześniakiem, urodziło się w 28. tygodniu ciąży. Jak się okazało, jego matka była kompletnie pijana. W organizmie noworodka również stwierdzono wysokie stężenie alkoholu. Dziecko tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

Dziecko przyszło na świat pod koniec grudnia. 44-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego urodziła dziecko w 28. tygodniu ciąży. U kobiety stwierdzono ponad 3 promile alkoholu we krwi, a dziecko miało go prawie 3,5 promila. Maleństwo tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

Pogrzeb zamordowanego dziennikarza Krzysztofa Leskiego [RELACJA]

Szpital poinformował prokuraturę nadzorującą dochodzenie w tej sprawie o śmierci noworodka. Ciało dziecka zostało zabezpieczone, w celu przeprowadzenia sekcji zwłok – mówi Marcin Saduś, prokurator z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Radni walczą o krajobraz Warszawy. Koniec CHAOSU reklamowego

Zarzuty już były

Przypomnijmy, że matka pijanego noworodka usłyszała już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zawarł fałszywą umowę i chciał ukraść luksusowe auta. Zobacz jak skończył

Nowe okoliczności

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Jednak zarzut zostanie zmieniony, co nastąpi po sekcji zwłok dziecka.

MAKABRA na Mazowszu. Zatłukł sąsiada, bo odmówił mu piwa