Pogrzeb Krzysztofa Leskiego. Rodzina, gwiazdy mediów i politycy pożegnali zamordowanego kolegę [RELACJA]

2020-01-17 14:51 DAR dryndak@grupazpr.pl, MN, ŁT
Pogrzeb dziennikarza Krzysztofa Leskiego
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Pogrzeb dziennikarza Krzysztofa Leskiego

W Warszawie zakończyły się uroczystości pogrzebowe dziennikarza Krzysztofa Leskiego, który został zamordowany w sylwestrową noc w swoim mieszkaniu na warszawskiej Woli. Jego ciało zostało odnalezione dopiero po sześciu dniach. W piątek popołudniu prochy dziennikarza złożono na Cmentarzu Wojskowym. Zobacz relację z uroczystości.

RELACJA:

16:18 Zakończyły się uroczystości pogrzebowe na warszawskich Powązkach, gdzie złożono prochy dziennikarza Krzysztofa Leskiego.

15:42 Na cmentarzu wojskowym w Warszawie dziennikarza żegnają koledzy i koleżanki po fachu. Wśród nich b. minister Michał Boni, b. dziennikarz Igor Janke oraz Joanna Szczęsna, dziennikarka i działaczka opozycyjna.

15:30
W tym miejscu na warszawskich Powązkach spocznie urna z prochami zamordowanego Krzysztofa Leskiego.

To NIE MUSIAŁO się tak skończyć: Przyjaciółka wspomina zamordowanego dziennikarza

14:15 - Zakończyła się msza pogrzebowa. Kondukt żałobny z urną Krzysztofa Leskiego udaje się na warszawski Cmentarz Wojskowy, gdzie spoczną prochy zamordowanego dziennikarza.

14:00 - Zamordowanego kolegę po fachu w kościele na pl. Teatralnym w Warszawie żegna również dziennikarze TVN24 i Radia Zet: Monika Olejnik oraz Andrzej Morozowski, a także warszawski europoseł Andrzej Halicki (KO).

13:58 - Krzysztof przeminął w życiu doczesnym. Krzysztof odszedł. Ale to nie koniec. Spotkamy się, bo wierzę w zmartwychwstanie - przekonuje ksiądz prowadzący mszę.  "On żyje wśród nas" - dodał.

13:52 - Był człowiekiem nie do zdarcia - kontynuuje duchowny. Przez lata był filarem tygodnika "Mazowsze", a następnie reporterem sejmowym i politycznym komentatorem. - Do dziś widzę go przy klawiaturze - wzrusza się wspominając zmarłego. 

13:48 - W czasie uroczystości padają wzruszające słowa o Krzysztofie Leskim. - Był dzieckiem genialnym i niezmiernie bystrym. Miał zdolności językowe. Krzysztof był bardzo samodzielny w dzieciństwie. Nawet tego nie dostrzegał i nie uważał się za lepszego od innych - dodał ksiądz.

13:40Modlimy się za patriotę naszego brata - powiedział duchowny prowadzący uroczystości pogrzebowe.

13:35 W kościele zgromadziły się tłumy wiernych chcących pożegnać zamordowanego dziennikarza. Wśród licznie zgromadzonych bliskich i przyjaciół ze środowiska dziennikarskiego na mszy pojawił się m.in. dziennikarz TVN Tomasz Sianecki.

13:30 Rozpoczyna się msza święta w Kościele Duszpasterskich Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. Po mszy świętej urna z prochami zostanie złożona do grobu o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym.

Znany dziennikarz Krzysztof Leski został zamordowany w sylwestrową noc w swoim mieszkaniu na Woli. Jednak jego ciało zostało odnalezione dopiero po sześciu dniach. Stało się to dopiero kiedy zabójca, 34-letni Łukasz B., sam zgłosił się do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie. Według ustaleń z sekcji zwłok, dziennikarz miał podcięte gardło.

Morderca Krzysztofa Leskiego: Zabiłem przyjaciela

Pogrzeb zamordowanego dziennikarza

Pogrzeb zamordowanego Krzysztofa Leskiego odbędzie się dopiero dziś. Msza Święta zaplanowana jest na godz. 13.30 w Kościele Duszpasterskich Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. Urna z prochami zostanie złożona do grobu o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym.

Morderca Krzysztofa Leskiego codziennie gotował mu obiady!

Relacja na żywo

Na miejscu jest nasz dziennikarz, który na bieżąco zrelacjonuje przebieg uroczystości. Zapraszamy na se.pl/warszawa.