morde

i

Autor: MP

Morderca Krzysztofa Leskiego: Zabiłem przyjaciela

2020-01-16 8:34

Człowiek, który dał mu dach nad głową i pomoc, zginął z jego ręki. Łukasz B. podciął gardło znanemu dziennikarzowi w noc sylwestrową. Jednak o swojej zbrodni powiedział policji dopiero po sześciu dniach. Wtedy odkryto ciało Krzysztofa Leskiego.

- Do policjantów patrolujących Rynek podszedł około 30-letni mężczyzna. Powiedział, że być może jest poszukiwany, że ma niezapłaconą grzywnę za wykroczenie. Chciał się zorientować, jak wygląda jego status w systemie policyjnym. Policjanci poszli z nim na posterunek, gdzie został sprawdzony w systemie. Wbrew obawom, nie był poszukiwany. Poinformowany o tym popatrzył w okno i powiedział: „To oni jeszcze o tym nie wiedzą”.

WSTRZĄSAJĄCE szczegóły zabójstwa znanego dziennikarza. Krzysztof Leski zginął w sylwestra

Pytany przez policjantów, o czym nie wiedzą, unikał odpowiedzi. Ale pod wpływem pytań w końcu oświadczył: „Zabiłem przyjaciela” - o tym, jak został ujawniony fakt śmierci Krzysztofa Leskiego mówi w rozmowie z Uwagą! TVN młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Znany dziennikarz Krzysztof Leski został zamordowany w sylwestrową noc w swoim mieszkaniu na warszawskiej Woli. Jednak jego ciało zostało odnalezione dopiero po sześciu dniach. Stało się to dopiero kiedy zabójca, 34-letni Łukasz B., sam zgłosił się do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie. Wg ustaleń z sekcji zwłok, dziennikarz miał podcięte gardło.

Poruszające pożegnanie matki zamordowanego dziennikarza

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że Krzystof Leski i Łukasz B. znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się w jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zabójca dziennikarza mieszkał w należącym do niego mieszkaniu. Podczas rozprawy, która zadecydowała o jego zatrzymaniu, Łukasz B. milczał. Dopiero po wyjściu powiedział, że "to diabeł kazał mu zabić".

Msza święta odbędzie się w piątek, 17 stycznia o godz. 13.30 w Kościele Duszpasterskich Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. Trumna zostanie złożona do grobu o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE