Noc Konfesjonałów 2019. Gdzie wyspowiadać się przed Wielkanocą?

2019-04-16 18:24
Noc Konfesjonałów 2019. Gdzie wyspowiadać się przed Wielkanocą?
Autor: fot. MichaelGaida / Pixabay License Noc Konfesjonałów 2019. Gdzie wyspowiadać się przed Wielkanocą?

Coraz bliżej do Nocy Konfesjonałów, akcji w ramach której w kościołach w całej Polsce będą prowadzone nocne dyżury - z myślą o tych, którzy chcą zdążyć ze spowiedzią przed Świętami Wielkanocnymi. Co roku w wydarzeniu bierze udział coraz więcej kościołów. Ich lista jest publikowana na specjalnej stronie związanej z akcją.

Noc Konfesjonałów to akcja polegająca na zorganizowaniu dodatkowej wieczornej spowiedzi przynajmniej do północy, zazwyczaj w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek (lub nieco wcześniej). Ma to być forma pomocy ludziom mocno wciągniętym w wir codziennych obowiązków, pacy zawodowej, powracającym do kraju na święta, czy też ludziom żyjącym na pograniczu wiary i niewiary. 

W akcji biorą udział kościoły w całej Polsce. W wyznaczonych świątyniach, w konkretnych godzinach wieczornych i nocnych dyżurować księża w konfesjonałach. Na miejscu będzie można też znaleźć m.in. informatory, pomagające przygotować się do spowiedzi.

Dla osób interesujących się nowinkami technicznymi ciekawostką będzie fakt, że modlitewnik i rachunek sumienia, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas Nocy Konfesjonałów, dostępne są nie tylko w wersji papierowej, ale także elektronicznej. Wystarczy pobrać na swój smartfon aplikacje. Są one dostępne na różne urządzenia, m.in. z systemem Android i iOS.

Zobacz też: Centralna Droga Krzyżowa 2019 w Warszawie [TRASA, PROGRAM]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE