Halina przelała złodziejom 50 tys. złotych. Nowa metoda oszustwa "na inwestora"

2021-09-26 17:37
Okradli ją na 50 tys. zł.! Seniorka zbierała pieniądze na chorą wnuczkę
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Zło nie śpi, internetowi oszuści mają coraz to nowsze metody. Przekonać się mogła o tym Halina Czechowska (77 l.), którą złodzieje przekonali do przelania niemal 50 tys. zł… Obiecywali jej rozmnożenie pieniędzy, wielki zysk i minimalne ryzyko. Halina dopiero po starcie zrozumiała, że miała do czynienia ze złodziejami działającymi metodą "na inwestora"

Halina od dłuższego czasu oszczędzała pieniądze, aby wspomóc finansowo swojego syna Krzysztofa (41 l.) oraz jego chorą córeczkę, 15-letnią Różę. Pomimo niskiej emerytury udało jej się zebrać nie małą sumę, jednak te pieniądze to niestety już przeszłość… Halinie tak jak wielu innym osobom zależało na mobilności i kontakcie z bliskimi, dlatego syn kupił jej nowy telefon. Urządzenie to miało internet, a Halina nie wiedziała jeszcze o jego niebezpieczeństwach. Gdy w sierpniu pojawiła jej się reklama zachęcająca do zainwestowania pieniędzy online, emerytka postanowiła spróbować. - Skontaktował się ze mną bardzo uprzejmy człowiek. Potrafił do mnie dzwonić kilka razy dziennie, pytał o moje zdrowie. Zachęcił mnie, abym przelała na konto bankowe siedem tys. zł. Zrobiłam to - opowiada Halina. Oszust pozostał w kontakcie z emerytką. Co jakiś czas pokazywał nawet jak jej słupki „rosną”, a pieniędzy przybywa, tyle że nie na jej koncie… Zachęcona zyskami Halina postanowiła postawić wszystko na jedną kartę, przelała 20 tys. zł. Dalej było jednak tylko gorzej.

- Powiedział mi, że zarobiłam już 100 tys., poprosiłam aby mi je przelał, na co on odpowiedział, że aby się to stało muszę przelać kolejne 20 tys… - tłumaczy Halina. Halina na ten cel pożyczyła 10 tys. od swojej bliskiej przyjaciółki. Następnie podała swój numer konta, aby internetowy inwestor mógł jej przelać ogromną sumę. - Wtedy przestał ode mnie odbierać - mówi Halina. W zeszły poniedziałek emerytka zgłosiła się na policję.

- 13 września otrzymaliśmy zgłoszenie o oszustwie. Sprawa trafiła do komórki zajmującej się cyberprzestępstwem, gdzie policjanci rozpoczęli śledztwo - mówi Marta Sulowska z komendy na Woli.

Renata Grabska, czyli emerytka z Rzeszowa, która wzięła udział w 620 imprezach biegowych!
Sonda
Czy policjanci powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE