Budują nam blok pod nosem! Kolejna patodeweloperka na Woli

2021-09-25 14:00
Budują nam blok pod nosem! Mieszkańcy przeżywają dramat
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, Wizualizacja nie jest oficjalna

Budowlane absurdy sięgają zenitu. Już niebawem piękny widok za oknami mieszkańców może zniknąć. Planowany jest czterokondygnacyjny budynek niecałe siedem metrów od ich bloku. Budujący już otrzymali zgodę na budowę. Mieszkańcy są przerażeni. Boją się utraty światła słonecznego oraz wycinki drzew, które sami sadzili w latach 70.

Mieszkańcy ul. Ogrodowej 49 wzięli sprawę w swoje ręce, gdy dowiedzieli się, że tuż pod ich oknem ma stanąć nowy blok. Niestety są bezbronni, ponieważ budowany budynek finansuje… spółdzielnia, do której należą! SM Starówka jest spółdzielnią, która zajmuje się zarówno administracją, jak i budową budynków. Według założeń powinni oni dbać o interes mieszkańców. - Jesteśmy zawiedzeni spółdzielnią, ponieważ ta nie dba o nasze dobro, zależy im tylko na zysku z inwestycji. Zabiorą nam światło, a wartość naszych mieszkań spadnie - mówi Karolina Chojecka (37 l.). Nikt nie chce wysłuchać mieszkańców, w świetle prawa nie są oni traktowani jako strona, reprezentuje ich spółdzielnia, która buduje blok.

Samorządowcy z Woli mówią, że są bezbronni. Przekonują, że powodem dla którego dzieją się takie absurdy, są ogólnopolskie przepisy. - We wrześniu 2020 r. rząd zrobił prezent deweloperom i ograniczył sąsiadom inwestycji prawo do bycia stroną postępowania - komentuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Wcześniej stroną postępowania mógł być ten, na czyją nieruchomość nowa inwestycja wywiera wpływ. Zaciemnia, powoduje dodatkowy hałas, czy utrudnia korzystanie - dodaje.

Pomimo absurdalnego wyglądu inwestycji, dwa tygodnie temu firma SM Starówka otrzymała pozwolenie na budowę. - Tak się buduje w Warszawie. Nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich - mówi Joanna Strumińska z zarządu spółdzielni.

Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Sonda
Czy w Warszawie powinno się gęsto budować?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE