Kierował gangiem z więzienia. Kochanka była jego prawą ręką

2021-09-24 18:25
Kierował gangiem z więzienia. Antyterroryści rozbili jego grupę w spektakularnej akcji  Mateusz
Autor: CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło niebezpieczny gang handlarzy narkotyków. Przestępcy ukrywali substancje psychoaktywne w gaśnicy! Nie udało im się jednak w ten sposób przechytrzyć funkcjonariuszy. Ich szef kierował wszystkim, odbywając karę więzienia. Łącznikiem ze światem zewnętrznym była jego kochanka, która przekazywała polecenia bandytom.

Grupa działała na głównie na terenie Warszawy i okolic. Handlarze śmiercionośnym towarem działali od wielu miesięcy i wprowadzili do obrotu znaczne ilości substancji. Po porcjowane narkotyki ukryli w piwnicach kilku lokali oraz w skrytce udającej gaśnicę. Grupą kierował 42-letni Dariusz B. z więzienia w Sztumie, w którym osadzony był w związku z przestępstwami narkotykowymi. Za poprzednie winy sąd skazał go na karę 7 lat pozbawienia wolności. W swoim dorobku mógł pochwalić się łącznie dwudziestoma latami odsiadki.

Przewodzenie bandycką organizacją umożliwiały mu widzenia z jego 27-letnią konkubiną, mieszkająca w Warszawie Magdaleną R., która przekazywała informacje. To dzięki niej odbywający karę recydywista mógł wydawać rozkazy swoim żołnierzom. W związku z przebywaniem w więzieniu jako osadzony miał możliwość widzenia się z kobietą oraz dostęp do aparatu telefonicznego, z którego wykonywał połączenia.

W sprawie zatrzymano 10 osób. Oprócz Magdaleny R. do aresztu trafiły także dwie inne młode kobiety. Jednej postawiono dwa zarzuty, drugiej pięć w związku z naruszeniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policja ustaliła, że grupa sprzedawała amfetaminę, kokainę i mefedron.

Sonda
Czy polski system resocjalizacji skazanych jest skuteczny?
Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE