Stacje metra na Targówku: Nowe, ale z niedoróbkami i awariami [GALERIA]

2019-09-17 5:19 DS
Nowe metro już się sypie
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Nowe metro już się sypie

W dniu otwarcia trzech nowych stacji II linii metra z podziemnej kolejki skorzystało cztery razy więcej osób niż w zwykłą niedzielę. Ale nie obyło się bez strat… wybita szyba, nieczynna winda, kable na wierzchu, zacieki na ścianach.

Z drugiej linii metra w niedzielę skorzystało prawie 100 tys. pasażerów, a na nowych stacjach doliczono się aż 40 tys. ludzi!

Zazwyczaj w niedzielę mamy około 25 tys. osób na drugiej linii. A zatem w dniu otwarcia było prawie cztery razy więcej pasażerów niż w normalną niedzielę – wylicza Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

W poniedziałek najbardziej obleganą stacją była Trocka – wysiadało tam mnóstwo ludzi, zwłaszcza starszych, którzy szli lub wracali z okolicznego bazaru. Szwedzka i Targówek Mieszkaniowy w ciągu dnia raczej świeciły pustkami.

Metro Warszawskie już po dniu otwarcia zanotowało zniszczenia na nowo otwartych stacjach. Ktoś stłukł szybę przy wejściu do stacji metra Trocka.

Zgłosiliśmy to do policji metra jako akt wandalizmu. Zabezpieczyliśmy monitoring i zostanie on przekazany do dalszego postępowania. Szyba jest objęta ubezpieczeniem i zostanie wymieniona – przekazała nam rzeczniczka Metra Anna Bartoń.

Są też awarie i niedoróbki. Na Trockiej już nie działała winda i wczoraj pracowali przy niej serwisanci. Na wejściu do stacji Targówek Mieszkaniowy pojawiły się zacieki, także na stacji Szwedzka, przy wejściu od strony Stalowej, na ścianie widać kable oraz otwarte puszki elektryczne. Na szczęście są poza zasięgiem pasażerów, ale wypadało by to zakryć. Przy Trockiej brakuje także stojaków na rowery – ludzie poprzypinali je do obudowy stacji, co wygląda co najmniej nieestetycznie.