Nowości w warszawskich kinach! Co nowego na ekranach w ten weekend?

2020-02-14 21:29 HUR/PIK
Dżentelmeni
Autor: mmateriały prasowe Dżentelmeni

Jak co tydzień nowa partia filmów trafia na kinowe ekrany. Tym razem bezapelacyjnym faworytem jest "Zenek" - rodzima produkcja poświęcona gwieździe disco polo. Pytanie nie brzmi "Czy to będzie przebój?" ale "Jak wielki to będzie hit?". Zobaczymy.

Archipelag wyobraźni

Miejsce, gdzie wszystko jest możliwe. Chcielibyście się w nim znaleźć? Czas na horror, jakiego jeszcze nie było! 

Któż z nas nie marzył kiedyś o rajskich wczasach na wyspach Hula-Gula, czy też innych Bergamutach? Na „Wyspie fantazji” w reżyserii Jeffa Wadlowa nie będzie co prawda takich osobistości jak wieloryb stary, co nosił okulary, czy też uczonych łososi w pomidorowym sosie, jak w znanym wierszu Jana Brzechwy. Ale jako widzowie możemy spodziewać się doprawdy ciekawego scenariuszowego pomysłu.
Wszyscy tymczasowi rezydenci „Wyspy fantazji” mają dostęp do wszystkiego, czego tylko dusza zapragnie. Jest jeden kłopot: ich los jest w rękach jednego tajemniczego człowieka...

  • „Wyspa fantazji”, horror, prod. USA, reż. Jeff Wadlow, wyk. Michael Pena, Maggie Q, Austin Stowell
Wyspa fantazji
Autor: materiały prasowe Wyspa fantazji

Z Podlasia do gwiazd

Przekorny los chciał grać z nim w pokera. W przeszłości raczej zabierał, teraz w końcu dał. Zenek Martyniuk wdrapał się na sam szczyt i doczekał się filmu o samym sobie.

Fenomen Zenka Martyniuka nie przestaje zadziwiać. A właściwie to inaczej - już raczej nie zadziwia. Wszyscy go znamy i słuchamy. Bardziej jednak szokuje nagłe wzmożenie „zenkomanii”. Szał na punkcie wokalisty disco-polo rodem z Podlasia punkt krytyczny ma już przecież za sobą, a tymczasem główny ośrodek kultu „Oczu zielonych” przeniósł się nagle w okolicę ul. Woronicza. To właśnie Telewizja Polska wyczuła w poczciwym Martyniuku potencjał na ludowego bohatera. A czy bohater może obyć się bez filmu ku czci własnej? Odpowiedź jest prosta: nie! Wyprodukowany przez TVP „Zenek” z Krzysztofem Czeczotem w roli głównej wkracza więc do kin. Poznajmy zatem historię króla disco.

  • „Zenek”, film biograficzny, prod. Polska, reż. Jan Hryniak, wyk. Krzysztof Czeczot, Jakub Zając, Magdalena Berus
Film Zenek
Autor: materiały prasowe Film "Zenek"

Wielka draka w Londynie

Guy Ritchie ma rękę do kręcenia luzackich i brawurowych komedii sensacyjnych. Czy „Dżentelmeni” okażą się chwalebnym powrotem do formy Ritchiego z czasów „Przekrętu” (2000) i „Porachunków” (1988)? . Fani dobrej akcji z humorem z niecierpliwości przebierają już nogami!

Szantaże, gierki, szybkie samochody i spluwy z ostrą amunicją wycelowane w czułe miejsce - oj, w „Dżentelmenach” nie zabraknie i tego! Akcja filmu toczy się, jakże by inaczej, na Wyspach Brytyjskich. Stawką jest duża forsa z nie do końca szlachetnego źródła... W rolach głównych supergwiazdy wyspiarskiego kina: Colin Farell, Hugh Grant, Charlie Hunnam ze wsparciem zza Oceanu w postaci Matthewa McConaugheya. Będzie się działo!

  • „Dżentelmeni”, film sensacyjny, prod. Wielka Brytania, reż. Guy Ritchie, wyk. Matthew McConaughey, Hugh Grant, Colin Farell
Dżentelmeni
Autor: mmateriały prasowe Dżentelmeni