Będzie nawiązywał do szyn kolejowych

Nowy biurowiec VIBE na Woli będzie wydawał dźwięki. Ghelamco pokazało projekt swojej najnowszej inwestycji

2022-10-12 11:45

Firma Ghelamco, czyli deweloper, który odpowiedzialny jest za budowę kilku największych szklanych wieżowców na Woli, oficjalnie zaprezentował we wtorek, 12 października, projekt swojego kolejnego dziecka. W Warszawie, u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej powstanie VIBE, czyli nowoczesny biurowiec, który ma swoim wyglądem nawiązywać do szyn kolejowych. Przy okazji, wokół budynku powstanie dużo zieleni i miejsc do spędzania wolnego czasu.

VIBE - nowy biurowiec od Ghelamco

W samym sercu biznesowego centrum Warszawy, na Woli, powstanie nowy kompleks budynków – VIBE. Jego charakter ma nawiązywać do dawnej kolei towarowej, która funkcjonowała w tym miejscu. Otrzyma własną, specjalnie dla niego skomponowaną melodię, która będzie rozbrzmiewać we wnętrzach i komponować się z charakterystycznymi falującymi instalacjami.

Budynek z własną audio sferą 

Stworzyliśmy coś wyjątkowego, połączyliśmy ze sobą różne światy: nieruchomości, muzyki, architektury i marketingu, które razem dały niezwykły efekt. Realizujemy budynek, który otrzyma swoją własną audio sferę, a także powiązaną z nią identyfikację wizualną i inspirowaną nimi architekturę. Muzyka stanie się motywem przewodnim tego projektu, który będzie komunikowany właśnie poprzez dźwięk – podkreśla Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Budowa została podzielona na dwa etapy 

Kompleks będą stanowić dwa niezależne budynki. Budowa pierwszego – 11 piętrowego już się rozpoczęła. W 2024 roku Ghelamco chce oddać już 15 tys mkw pow. biurowej. 95-metrową wieżę deweloper planuje na koniec 2025 roku.

Dużo zieleni, restauracje i rekreacja

VIBE będzie miał zielony taras na dachu (dostępny tylko dla pracowników), na dole powierzchnie przeznaczone na lokale usługowe, wokół park rekreacyjny z kilkudziesięcioma drzewami, a nawet ładowarkę dla hulajnóg elektrycznych i skuterów. Szacunkowy koszt inwestycji to około 100 mln zł.

VIBE będzie wydawał dźwięki. W Warszawie powstanie nowy biurowiec