Politechnika Warszawska

i

Autor: Łukasz996 fot. Łukasz996

Nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej. Nie lada gratka dla fanów aplikacji mobilnych. Sprawdź, czy spełniasz kryteria rekrutacji

2021-02-25 16:30

Jesteś po studiach informatycznych, i szukasz jeszcze swojej ścieżki? Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej uruchomione zostały nowe studia podyplomowe: Systemy i Aplikacje Mobilne. Przeznaczone są one dla konkretnej grupy studentów. Interesujesz się aplikacjami mobilnymi? Sprawdź, czy spełniasz kryteria rekrutacji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego.

Oferta studiów przeznaczona jest dla osób, które ukończyły studia techniczne na kierunku informatyka lub podobnym i chciałyby poszerzyć wiedzę w zakresie programowania aplikacji mobilnych do zastosowań w technologii Internetu Rzeczy. Twórcy tego kierunku zakładają, że kandydaci znają podstawy systemów operacyjnych, baz danych, technologii internetowych, aspektów sprzętowych mobilnych systemów komputerowych, a także potrafią programować w języku wysokiego poziomu (preferowany język Java). Konieczna jest także znajomość podstaw algorytmów i systemów wbudowanych oraz podstawy telekomunikacji.

Jakie będą koszty i do kiedy termin zgłoszeń?

Przewodniczący Samorządu Studenckiego UWM Piotr Wałejko ogłasza zwycięzcę plebiscytu Belfer2020

Studia obejmować będą między innymi zastosowanie technik programistycznych do specyficznych zastosowań związanych z wymianą informacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi do infrastruktury komunikacyjnej (sieci komputerowe wysokiej przepustowości, system telekomunikacyjny 4G lub 5G). Ponadto poruszone zostaną zagadnienia wykorzystania usług geolokalizacyjnych i rzeczywistości rozszerzonej. Z punktu widzenia produkcji oprogramowania istotne jest również zagadnienie optymalizacji, testowania i zabezpieczenia aplikacji mobilnej. Treści przedstawiane na poszczególnych przedmiotach będą jednak ogólne i niezależne od zastosowanych technik programistycznych.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dwa semestry kosztują 8 tys. zł. Opłatę można wnosić w całości lub w dwóch ratach. Pierwsza rata wynosi 5 tys. zł płatna przed uruchomieniem pierwszych zjazdów, a druga rata 3 tys. zł przed rozpoczęciem II semestru. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego 2021 r. przez portal zapisów na studia w Politechnice Warszawskiej (https://www.zapisy.pw.edu.pl).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE