Nowy mieszkaniec warszawskiego zoo. Już niebawem będzie można zobaczyć galidię

i

Autor: Materiały prasowe / Facebook Drapieżniki Warszawskiego ZOO Nowy mieszkaniec warszawskiego zoo. Już niebawem będzie można zobaczyć galidię

Wieści z ZOO

Nowy mieszkaniec warszawskiego ZOO. Już niebawem będzie można zobaczyć galidię

2022-07-19 10:46

Wspaniałe wieści z ogrodu zoologicznego. Na początku lipca bieżącego roku w warszawskim ZOO pojawił się nowy członek rodziny drapieżników. Dołączyła do nich galidia kasztanowa o wdzięcznym imieniu Voa. - Nasza galidia od niedawna odkrywa zakamarki swojego nowego wybiegu - przekazało warszawskie ZOO w mediach społecznościowych.

Nowy lokator ZOO w Warszawie

Galidia pojawiła się w warszawskim ZOO na początku lipca bieżącego roku. Zwierzątko powoli aklimatyzuje się w nowym otoczeniu i coraz śmielej wychodzi na wybieg, gdzie będą mogli ją obserwować warszawiacy i turyści.

Na razie nasza samiczka ma otwarte wyjście na dwór tylko przez kilka godzin dziennie. Chcemy dać jej czas na oswojenie się z nowym terenem i nieznanymi dotąd zapachami oraz dźwiękami. Niedługo jednak będzie miała nieograniczony dostęp do każdego miejsca w swoim nowym domu – przekazało warszawskie ZOO w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Wynajmował mieszkanie w Warszawie, za które nie chciał płacić. Wymyślił plan… niedoskonały

Są plany, by dołączyć ją do obecnego już samca galidii. Na razie czekamy, aż zwierzątko się zaaklimatyzuje. Voa przyjechała do nas z ZOO z Berlina – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” Joanna Piotrowska z warszawskiego ZOO.

Jakim zwierzęciem jest galidia?

Galidia kasztanowata jest niewielkim ssakiem drapieżnym, występującym w naturze tylko na Madagaskarze (gatunek endemiczny – charakterystyczny dla niewielkiego obszaru, niewystępujący w innych miejscach świata).

Nie przegap: Wyniki Lotto. Gigantyczna wygrana w Eurojackpot w Warszawie. Gracz oszaleje ze szczęścia

Zwierzątko ma wydłużone ciało z długim, grubym ogonem i krótkimi łapami. Grzbiet ciała jest rdzawobrązowy, a spód i łapy ciemnobrązowe do czarnych. Na ogonie występują poprzeczne czarne pręgi na rdzawobrązowym tle. Jest bardzo zwinnym zwierzęciem, który bez problemu wspina się po drzewach.

Galidie są aktywne w ciągu dnia, żywią się niewielkimi ssakami, bezkręgowcami, jajkami, a także owocami.

We wrocławskim ZOO urodził się kotik afrykański
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?