Jaguar Kali trafił za Tęczowy Most. Nie żyje jeden z najstarszych podopiecznych Warszawskiego ZOO

2022-06-22 22:05
Jaguar Kali trafił za Tęczowy Most. Nie żyje jeden z najstarszych podopiecznych Warszawskiego ZOO
Autor: Warszawskie ZOO Jaguar Kali trafił za Tęczowy Most. Nie żyje jeden z najstarszych podopiecznych Warszawskiego ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie przekazał smutne wiadomości. – Pożegnaliśmy jednego z naszych najstarszych podopiecznych, jaguara Kalego. Urodził się w 2000 roku w Wielkiej Brytanii, a do Warszawskiego ZOO przyjechał z ogrodu w Antwerpii, jako niemal 4-letni kot – napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele ogrodu.

Nie żyje Kali, 21-letni jaguar

Kali wyróżniał się swoim silnym charakterem i wyrazistym spojrzeniem. Wzbudzał respekt i zdobył serce wszystkich odwiedzających go warszawiaków i przyjezdnych.

Wraz ze swoją partnerką Beatą zamieszkali w nowo powstałym obiekcie i doczekali się łącznie 7 synów w 3 miotach. Kali został również 6-krotnie dziadkiem, a ostatnie wnuki przyszły na świat w Kobe w Japonii w 2021 roku – przekazuje ogród.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawskie ZOO ogłosiło kolejną zbiórkę. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom

Jak się okazuje, 21 lat to sędziwy wiek, jak na jaguara. W naturze koty te żyją około 12-15 lat!Kali większość dnia przesypiał, miewał wahania apetytu oraz problemy z poruszaniem się. Wraz z lekarzami wspomagaliśmy go, jak tylko mogliśmy - usprawnieniami na wybiegu, lekami i dietą. Było jednak oczywiste, że pewnego dnia przyjdzie nam się z nim pożegnać na zawsze – dodało w mediach społecznościowych Warszawskie ZOO.

Jaguar Kali odszedł w noce we śnie. Był kotem przewspaniałym, charakternym i pięknym. – Hasaj za Tęczowym Mostem – skwitowało ZOO.

„Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”

Dość niedawno informowaliśmy również o śmierci Ratu, 18-letniej tygrysicy. 17 marca Warszawskie ZOO udostępniło post, który dobił wszystkich miłośników zwierząt.

Ratu podbiła nasze serca wspaniałym charakterem. Była bardzo kontaktowa, lubiła się wylegiwać w cieniu, bawić zabawkami i „polować” na nas, gdy przechodziliśmy obok wybiegu – czytaliśmy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Więcej o tym przeczytacie tutaj: „Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”. W warszawskim zoo odeszła 18-letnia tygrysica

Białystok. Popołudniowa sjesta w Akcent ZOO. Zwierzęta leniuchują po obiedzie
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE