„Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”. Z Warszawskiego ZOO odeszła 18-letnia tygrysica

i

Autor: Warszawskie ZOO

„Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”. W warszawskim zoo odeszła 18-letnia tygrysica

2022-03-17 12:43

Wiadomość udostępniona na mediach społecznościowych w czwartek, 17 marca przez warszawskie zoo dobiła wszystkich miłośników zwierząt. Przybyła do Warszawy w 2005 roku tygrysica sumatrzańska odeszła za Tęczowy Most… Przez swoje życie Ratu odchowała czterech młodych i doczekała się czterech wnuków. Tygrysica dożyła 18 lat, a trafiła do Warszawy jako niemal 2-letnia kocica.

Ratu, bo tak została nazwana tygrysica sumatrzańska, która przybyła do warszawskiego zoo w 2005 roku, jako niemal 2-letnia kocica. Zwierzę od razu podbiło serca zwiedzających i przede wszystkim opiekunów. – Podbiła nasze serca wspaniałym charakterem. Była bardzo kontaktowa, lubiła się wylegiwać w cieniu, bawić zabawkami i „polować” na nas, gdy przechodziliśmy obok wybiegu – czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Tygrysica odeszła chwilę po ukończeniu 18 lat. Do tego czasu jednak mocno podupadła na zdrowiu. Miewała problemy motoryczne i spędzała więcej czasu odpoczywając w wewnętrznych pomieszczeniach warszawskiego zoo. W ciągu kilku ostatnich tygodni, pomimo starań pracowników, stan jej zdrowia się pogorszył.

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO

– Podczas ostatniego badania USG, wykonanego przez dr Annę Kosiec-Tworus, odkryliśmy zmiany - prawdopodobnie nowotworowe - na wielu narządach, między innymi na wątrobie. Ze względu na wiek pacjentki oraz słabe rokowania leczenia, musieliśmy podjąć tę najtrudniejsza dla każdego opiekuna decyzję i pozwolić jej odejść – czytamy dalej w komunikacie.

Tygrys sumatrzański jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. Można go spotkać na wolności jedynie na indonezyjskiej wyspie Sumatra. W 1978 roku eksperci oszacowali, że populacja tygrysa sumatrzańskiego wynosiła tylko 1000 osobników, w 2019 roku ta liczba spadła do mniej niż 400 sztuk.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają