Wielka radość w ZOO! Po randce Lindy i Arnolda na świat przyszedł uroczy myszojeleń!

2021-12-15 16:50
W Warszawskim ZOO urodził się myszojeleń. Maluch skradł serca internatom
Autor: WARSZAWSKIE ZOO/FACEBOOK W Warszawskim ZOO urodził się myszojeleń. Maluch skradł serca internatom

Wielka radość w warszawskim ZOO, parce myszojeleni urodził się potomek! Rodzicami maluszka są Linda i Arnold, którzy od 2020 roku mieszkają w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Radosną nowiną pracownicy ZOO podzielili się w środę (15 grudnia) w mediach społecznościowych. Maluch pod czujnym okiem rodziców zwiedza teraz wolierę.

Na razie nie wiadomo, czy młodziak to samczyk i samica. Maleństwo urodziło się 2 grudnia i od pierwszych minut jest blisko swojej mamy. - Młode jest żwawe, z ciekawością eksploruje wolierę w Ptaszarni, gdzie mieszka, ale pilnuje też mamy, bo w pierwszych dniach życia jest od niej zależne – pije tylko mleko. Jednak jako zwierzę kopytne mały myszojeleń jest też bardzo samodzielny – chwilę po narodzinach wstał i biegał na maleńkich nóżkach za rodzicielką – przekazało w środę (15 grudnia) Warszawskie ZOO.

Parka kańczyli jawajskich, zwanych inaczej myszojeleniami mieszka w ZOO od 2020 roku, a już doczekała się potomstwa. - Śmiało można stwierdzić, że zrobiły zawrotną karierę! Już od przyjazdu samca Arnolda w 2020 r. zwiedzający i fotografowie cierpliwie wypatrywali przy szybie woliery małego zwierzaka, aby go zobaczyć i zrobić zdjęcie. Arnold tego nie ułatwiał – płochliwy samczyk na początku głównie krył się wśród listowia i tylko czasami przebiegał przez środek woliery. Wszystko zmieniła Linda – samiczka kanczyla, która w lipcu tego roku przyjechała do Arnolda z ZOO Łódź – przekazali pracownicy ZOO.

Myszojelenie w Warszawskim ZOO

Myszojeleń, to najmniejszy przeżuwacz świata i pochodzi z Azji południowo-wschodniej. Do niedawna był uważany za gatunek, który wyginał. Odkrycie dziko żyjących stworzonek było absolutnym hitem w sieci. Na ich cześć powstała nawet piosenka.

Sonda
Czy lubisz chodzić do zoo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE