Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja. Zrób prezent zwierzakom w ZOO

i

Autor: Pixabay Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja. Zrób prezent zwierzakom w ZOO

Urocze zwierzaki z ZOO czekają na prezenty! I Ty możesz być św. Mikołajem

2021-12-01 11:49

Grudzień to magiczny miesiąc. Już od pierwszych dni czuć unoszącą się w powietrzu atmosferę świąt Bożego Narodzenia. To czas, gdy spotykamy się z najbliższymi i obdarowujemy ich prezentami. Na świąteczne upominki czekają również mieszkańcy warszawskiego ZOO. Stołeczny ogród zoologiczny ogłosił zbiórkę pod hasłem "Podaruj zwierzętom magię świąt".

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się nieuchronnie. Rozpoczęło się szukanie i kupowanie prezentów dla najbliższych. Na gwiazdkowe upominki czekają również mieszkańcy warszawskiego ZOO. Pilnie poszukiwani są Pomocnicy Świętego Mikołaja. Mogą nimi zostać wszyscy, którzy chcą podarować zwierzakom magię świąt. Stołeczny ogród zoologiczny ogłosił zbiórkę prezentów dla swoich podopiecznych!

Zbiórka rozpocznie się już w Mikołajki (6 grudnia) i potrwa aż do końca miesiąca. "Może podczas świątecznych przygotowań znajdziecie coś, z czego niedźwiedzie polarne Gregor i Aleut, słonie Leon, Buba i Fredzia, goryle Azizi, Bwana, Viking, szympansy Lucy, Szymon, Frodo, lwy Sofia i Zulus, lemury katta, surykatki, góralki oraz pozostałe zwierzaki będą zadowolone? A może zorganizujecie firmową zbiórkę?" - zachęca ZOO.

Jak zapewnia ogród zoologiczny, zwierzęta były w tym roku grzeczne i już nie mogą doczekać się prezentów. Te z kolei są bardzo dokładnie sprecyzowane, żeby pomocnicy Świętego Mikołaja nie mieli problemu z pomysłem na odpowiedni podarunek. Oto lista mile widzianych rzeczy:

  • nowe koce
  • duże kosze wiklinowe (nieuszkodzone)
  • sztuczne kwiaty do ozdoby wolier
  • beczki plastikowe nowe lub po produktach spożywczych
  • kastry, baniaki 5 l, wiadra plastikowe (niezniszczone, niepobrudzone)
  • smakołyki dla słoni: galaretki, wiórki kokosowe, chrupki kukurydziane, miody, dżemy, soki malinowe, płatki owsiane, przyprawy, fistaszki, agar

"Prosimy, by przedmioty czyste to bardzo ważne dla zwierzakowego zdrowia. Liczymy na hojność Pomocników Świętego Mikołaja - zwierzaki będą zachwycone, a opiekunowie wdzięczni!"- apeluje ZOO.

Prezenty dla zwierzaków zapakowane w foliową torbę lub worek można zostawiać codziennie od 6 do 31 grudnia w godz. 7-19 u ochrony przy wejściach:

  • od ul. Ratuszowej
  • od strony Mostu Gdańskiego
Sonda
Czy lubisz odwiedzać ZOO w Warszawie?
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE