Pożar Lidla na Bielanach. 20 jednostek straży na miejscu.

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Pożar Lidla na Bielanach. 20 jednostek straży na miejscu.

Ochroniarz został złodziejem. Okradł spalonego Lidla na Bielanach! Zdradziły go zdjęcia

2021-02-18 17:22

W ubiegłym tygodniu Bielanami wstrząsnął widok płonącego marketu. Z hali, w której na co dzień mieszkańcy robią zakupy jęzory ognia strzelały na kilka metrów. Pożar objął cały sklep i rozwinął się do tego stopnia, że zawalił się dach budynku. Po zakończonej akcji gaśniczej, zgliszczy w sklepie pilnował ochroniarz. Jak się okazało, postanowił wykorzystać tę sytuację i okraść sklep.

Płomienie pojawiły się chwilę po godzinie 4 nad ranem w poniedziałek, 8 lutego. Pożar wybuchł w magazynie Lidla przy ul. Kasprowicza na Bielanach. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż 20 zastępów straży pożarnej. Dach budynku uległ zawaleniu, a ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały sklep. W pożarze nikt nie ucierpiał. Nie są narazie znane jego przyczyny. 

Strażakom udało się na tyle opanować ogień, że nie strawił on części sklepu i ocalało wiele produktów. Pracownicy wykonali dokładną dokumentację fotograficzną. Zapisali co zostało w sklepie i wynajęli ochroniarza, który miał tego pilnować. Tu sprawdziło się powiedzenie, że „okazja czyni złodzieja”.

- Jak pracownicy przeprowadzili kolejną kontrolę okazało się, że nie zgadza się liczba elektronarzędzi i alkoholu na półkach. Przeprowadzili własne wewnętrzne śledztwo i dotarli do ochroniarza, który miał pilnować towaru, po czym zawiadomili policję - powiedziała „Super Expressowi” nadkom. Elwira Kozłowska z komendy na Bielanach. 

44-letni stróż wykorzystał moment, gdy został sam i ukradł wspomniane rzeczy. Ukrył je w swoim samochodzie. Tam znaleźli je policjanci. Mężczyzna został od razu zatrzymany i umieszczony w areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży mienia. Grozi mu teraz 5 lat więzienia. 

Pożar Lidla w Warszawie
Sonda
Gdzie są lepsze promocje w Biedronce czy Lidlu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE