Odnaleźli ciało 5-letniego Dawidka. Policja sprawdzała to miejsce po raz pierwszy [WIDEO]

2019-07-21 10:36 MT

Dramatyczny finał akcji poszukiwawczej 5-letniego chłopca. Policja odnalazła ciało i – jak mówią jej przedstawiciele – jest prawie pewna, że to poszukiwany Dawid.

Poszukiwany Dawid nie żyje! Policja odnalazła ciało 5-letniego chłopca przy trasie Warszawa-Grodzisk Mazowiecki. Śledczy są niemal pewni, że to zwłoki dziecka, którego poszukiwaniami żyła cała Polska.

Czy to tragiczny finał tej dramatycznej historii? Ciało odnaleziono przy stawach obok węzła Pruszków przy autostradzie A2.

– Nigdy akcja poszukiwawcza nie była zakrojona na większą skalę, nigdy nie było w to zaangażowanych więcej ludzi, więcej sprzętu – deklaruje Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. W poszukiwaniach uczestniczyły setki policjantów, wspomaganych przez wojsko i inne służby. W akcję włączali się też okoliczni mieszkańcy.

Miejsce, w którym odnaleziono ciało, nie było wcześniej przeszukiwane – informuje Radio RMF FM. Zwłoki odnaleziono w zaroślach obok jednego ze stawów.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w nocy z 10 na 11 lipca. W środę, 10 lipca ojciec 5-latka zabrał go z domu w Grodzisku Mazowieckim. Kilka godzin później mężczyzna rzucił się pod pociąg.

Jak zginął 5-letni Dawidek?

Policja nie zdradza, jak zginęło dziecko. Na poniedziałek – jak informuje Polsat News – zaplanowano sekcję zwłok 5-latka. Badanie ma pozwolić na ostateczną, 100-procentową identyfikację.