Ogłoszenia duszpasterskie w pociągu. Pasażerowie nie wierzyli w to, co słyszą

i

Autor: Shutterstock; TikTok/anasubaru

Hit sieci

"Ogłoszenia duszpasterskie" w pociągu. Pasażerowie nie wierzyli w to, co słyszą

2024-02-09 13:33

Pasażerowie pociągu relacji Zielona Góra-Warszawa na długo zapamiętają swoją podróż. Jedna z pasażerek aż zaczęła nagrywać, co się dzieje, a filmik szybko stał się hitem sieci. Poruszenie wywołało to, w jaki sposób mówił konduktor. W komentarzach nie brakuje opinii, że jego wypowiedź brzmiała nie jak tradycyjny komunikat PKP, a "ogłoszenia duszpasterskie"!

Pasażerowie pociągu relacji Zielona Góra-Warszawa nie mogli narzekać na nudę. Atrakcją podczas podróży okazał się… komunikat wygłaszany przez konduktora. Co prawda, w tym co mówił, nie było nic nadzwyczajnego. Ot, doskonale znana wszystkim podróżnym formułka o zbliżaniu się do kolejnej stacji i prośba o zabranie bagażu przy wysiadaniu.

To, co zdziwiło pasażerów, to sposób, w jaki konduktor wygłosił komunikat. Mówił bardzo wolno, wyraźnie i... dość specyficznie akcentując. Prosty przekaz brzmiał jak ogłoszenia duszpasterskie odczytywane przez księdza w kościele!

Nagranie z pociągu hitem sieci

Jedna z pasażerek nagrała zaskakującą wypowiedź i opublikowała w sieci. Krótki filmik na TikToku stał się hitem! W zaledwie dwa dni od publikacji nagranie widziało już aż 1 mln osób! Wśród komentarzy nie brakuje pochwał dla kreatywności konduktor oraz skojarzeń z kościołem.

"Ogłoszenia duszpasterskie"

"Przynajmniej wyraźnie"

"Mi się bardzo podoba, melodyjnie i wyraźnie"

"Kocham takich konduktorów😂😂 jak ksiądz na kazaniu 😂przynajmniej wesoło raz trafiłam na takiego co czytał intercity tak jak się pisze a innego razu intercitej"

QUIZ. Prawda czy fałsz? Ekstremalnie trudne wyzwanie! 6/10 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 10
Zespół The Cranberries powstał w Irlandii: