Ogromna nawałnica w Warszawie. Do stolicy dotarł pogodowy armagedon

i

Autor: Amadeusz Calik / Super Express Ogromna nawałnica w Warszawie. Do stolicy dotarł pogodowy armagedon

Burza szalała nad Warszawą. Ulewa w kilku dzielnicach. IMGW wydał ostrzeżenia

2021-07-08 18:37

Silna burza w Warszawie. W czwartek, 8 lipca, do stolicy dotarła nawałnica, która utworzyła się na południu województwa. Pioruny i grzmoty zaniepokoiły mieszkańców Warszawy, którzy z niepokojem spoglądają za okna. Burze są pokłosiem fali upałów, która dokucza warszawiakom od kilku dni. Kiedy przestanie padać? Jakie są prognozy synoptyków? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Burza dotarła do Warszawy od południowego zachodu. Silna ulewa przeszła m.in. nad Wolą, Bielanami, Ochotą, Mokotowem i Ursynowem. Mieszkańcy donoszą o ścianie deszczu, lokalnie sypie też drobny grad. W stolicy zerwał się też silny wiatr. Prognozy na najbliższe godziny nie są jednak optymistyczne. 

IMGW ostrzega przed burzami: będzie bardzo niebezpiecznie

Wieczorem w czwartek i w nocy temperatura minimalna powietrza wyniesie przeważnie ok. 20-21 st. C - poinformował synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Z południowego zachodu w kierunku centrum, a później północy będzie przemieszczał się rozległy układ burzowy, który przyniesie opady deszczu. 

- Na obszarze pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią kraju można spodziewać się rozwoju zjawisk burzowych. To będą raczej nieliczne burze, ale miejscami mogą być gwałtowniejsze. Towarzyszyć im mogą opady o silnym, wręcz nawalnym natężeniu i opady gradu - powiedział synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Według IMGW, wieczorem można spodziewać się wystąpienia silniejszych zjawisk atmosferycznych, co będzie spowodowane przemieszczaniem się rozległego układu burzowego znad Czech. Układ przyniesie silne porywy wiatru i deszcz i stopniowo, w godzinach nocnych będzie się przemieszczał z południowego zachodu w stronę centrum, a następnie na północ i nad ranem znajdzie się na terenie Zatoki Gdańskiej i Pomorza Zachodniego.

Wieczorem i w nocy minimalna temperatura powietrza - z wyjątkiem zachodu, gdzie będzie ok. 15 st. C - wyniesie przeważnie powyżej 18 st. C, a nawet do około 20-21 st. C. Noc będzie więc ciepła i parna. 

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE