Ogromna burza w Warszawie. W Rembertowie palili gromnice w oknach! "Aż mi się łóżko trzęsło"

2021-07-12 10:23
Ogromna burza w Warszawie. W Rembertowie palili gromnice w oknach! Aż mi się łóżko trzęsło
Autor: Amadeusz Calik Ogromna burza w Warszawie. W Rembertowie palili gromnice w oknach! "Aż mi się łóżko trzęsło"

Potężna burza, która przeszła nad Warszawą w niedzielę, 11 lipca, w późnych godzinach wieczornych. Siła żywiołu szybko dała o sobie znać, a na ulice miasta musieli wyruszyć strażacy, którzy w całym województwie mazowieckim interweniowali aż 106 razy. Mieszkańcy Rembertowa informowali, że przez brak prądu palili w oknach gromnice. Inni pisali o tym, że przez potężną burze w ich domach trzęsły się nawet łózka.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Warszawy i okolic, gdzie w niedzielę, 11 lipca. Jak komentowali internauci tuż po godzinie 22:00 nad stolicą rozpętała się potężna burza. Na wielu grupach na Facebooku pojawiły się informacje o braku prądu czy zalanych ulicach. Mieszkańcy Remanentowa informowali o tym, że przez burzę nie mają światła, a w oknach muszą palić gromnice. Inni pisali, że od silnych grzmotów w ich domach trzęsły się nawet łóżka.

Wiele ulic w Warszawie zostało zalanych. W przejściu podziemny pod stacją PKP Warszawa Ursus zebrało się sporo deszczówki (zobacz galerię zdjęć).

Przeczytaj: Uwaga! Dziś totalne upały! Tak gorąco jeszcze nie było! IMGW bije na alarm [12.07.2021]

Strażacy w związku z gwałtownymi burzami interweniowali ponad 100 razy.

- W związku z frontem burzowym w niedzielę, 11 lipca, mazowieccy strażacy interweniowali 106 razy - informuje bryg. Karol Kierzkowski. - Najwięcej interwencji podjęto w Warszawie - 43.

W powiecie garwolińskim strażacy wyjeżdżali 14 razy, kozienickim 13, pruszkowskim 5, piaseczyńskim 5, otwockim 5, wołomińskim 4.

Straż pożarna usuwała z dachów trzech budynków mieszkalnych przewrócone drzewa. Do tych zdarzeń doszło w powiatach garwolińskim i wołomińskim.

W skutek gwałtownych burz nikt nie ucierpiał.

Przeczytaj: Dramatyczny wypadek na Wisłostradzie. Nie żyje pieszy. "Części ciała porozrzucane na ulicy"

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE