Ogromna kwota zniknęła z plebanii w Winnicy! Proboszcz: Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com; MGostek/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Ok. 40 tys. złotych zniknęło z plebanii parafii w Winnicy, po tym jak doszło tam do kradzieży (na zdj. kościół pw. Świętej Trójcy w Winnicy)

Ogromna kwota zniknęła z plebanii w Winnicy! Proboszcz: Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy

2022-01-12 21:00

Ok. 40 tys. złotych zniknęło z plebanii parafii w Winnicy w powiecie pułtuskim. Jak to się stało? Jak informuje ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, plebania padła ofiarą kradzieży, do której doszło we wtorek 11 stycznia między godz. 9 a 19.40, prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. Ks. Maciejewski dodaje jednocześnie, że pośrednio to jego wina.

Ogromna kwota zniknęła z plebanii w Winnicy! Proboszcz: Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy

Parafia MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy pod Pułtuskiem okradziona przez nieznanych sprawców (sprawcę). O wszystkim poinformował za pośrednictwem profilu facebookowego ksiądz proboszcz Paweł Zbigniew Maciejewski. Jak napisał we wtorek 11 stycznia późnym wieczorem, do rabunku doszło tego samego dnia między godz. 9 a 19.40, prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. Łupem złodziei tudzież złodzieja padło ok. 40 tys. zł, czyli pieniądze z tacy przygotowane do wymiany. Jak czytamy na stronie parafii w Winnicy, były to "dziesiątki" i "dwudziestki" policzone i zagumkowane po 100 i trochę większych nominałów, które leżały luzem. Ksiądz proboszcz Maciejewski bardzo prosi w związku z tym wszystkie osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat kradzieży na plebanii, o kontakt. Duchowny wyznał jednocześnie, że czuję się współodpowiedzialny za to, że doszło do przestępstwa.

- Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy. Nie powinno być tyle pieniędzy w gotówce a ta co była powinna być zabezpieczona. Poczuwam się do odpowiedzialności i naprawienia tej szkody, jeśli sprawca się nie znajdzie - czytamy na profilu facebookowym parafii MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy.

Czytaj też: Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania

Czytaj też: Wszedł na prasę do zgniatania złomu i doszło do makabry! Kolega zostawił go i uciekł

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Damski bokser zaatakował w centrum Torunia. Rozpoznajesz go?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE