Zmiótł dzieci na rowerach pod Wołominem. 12-latek walczy o życie

2021-11-22 17:57
Z impetem wjechał w dzieci na poboczu, 13-latek walczy o życie
Autor: Tadeusz Mróz Z impetem wjechał w dzieci na poboczu, 13-latek walczy o życie

Straszna tragedia w Trojanach pod Wołominem! W niedzielę, po godz. 18, na drodze serwisowej trasy S8 w stojącą na poboczu grupę dzieci nagle wjechał osobowy citroen. Kierowca dosłownie zmiótł dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat. Młodsze dziecko w stanie krytycznym trafiło do szpitala i walczy o życie.

Dramat rozegrał się już po zmroku. Troje nastolatków stało ze swoimi rowerami przy drodze serwisowej trasy S8. Nagle z ciemności wyłoniły się światła pędzącego citroena. Samochodowy zderzak zmiótł dwoje dzieci na oczach kolegi. Ich rowery zamieniły się w stos pogiętego złomu. - Na drodze serwisowej o godz. 18.10 doszło do potrącenia pieszych. W stojących na ulicy chłopców uderzył citroen, którym kierował 29-letni mężczyzna. Tuż obok, na poboczu, stał trzeci chłopiec, któremu na szczęście nic się nie stało. Kierujący samochodem był trzeźwy - powiedział asp. szt. Tomasz Sitek z komendy policji w Wołominie. 

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Ratownicy po udzieleniu pomocy przewieźli poszkodowanych do szpitali. – Akcja trwała około godziny, strażacy pomagali zabezpieczyć miejsce zdarzenia – przekazał st. bryg. Wiesław Drosio z wołomińskiej straży pożarnej. Chłopcy z poważnymi obrażeniami trafili do dwóch różnych szpitali na terenie Warszawy. Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do tego straszliwego wypadku. Chłopiec, który był świadkiem zdarzenia, zostanie w najbliższych dniach przesłuchany. Dokładne okoliczności dramatu badają funkcjonariusze z wołomińskiej komendy. 

Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek
Sonda
Czy kierowca, który spowodował wypadek, powinien trafić do więzienia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE