Potężny pożar w bloku na Woli. Ogromny smród i kłęby dymu. Mieszkańcy ewakuowani

2021-10-22 22:15
Ogromny pożar na Woli, w podziemnym garażu spłonęły dwa samochody
Autor: Amadeusz Calik

Pożar w garażu na Woli, w podziemiach budynku mieszkalnego spłonęły dwa samochody. Przed blokiem zebrało się kilkadziesiąt ewakuowanych osób. Na miejscu pracuje straż pożarna, która już ugasiła płomienie, trwa sprawdzanie pogorzeliska i oddymianie obiektu.

Do pożaru doszło w 8-kondygnacyjnym budynku przy ul. Stańczyka 5 na Woli. Straż pożarna otrzymała w piątek wieczorem zgłoszenie o pożarze w podziemiach dużego budynku mieszkalnego. - Pożar rozwinął się w podziemnym garażu. Spłonęły dwa samochody, a także oświetlenie garażu podziemnego i instalacje kanalizacyjne. Trwa sprawdzanie pogorzeliska i mieszkań powyżej - przekazał st. asp. Piotr Rżysko ze stołecznej straży pożarnej. Według relacji strażaków, przed budynkiem zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa ewakuowanych z budynku ludzi. Według świadków w okolicy czuć potężny swąd spalenizny. Na miejscu jest około 20 zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja. 

Ewakuacja budynku

Dla ewakuowanych z budynku osób podstawiono specjalny autobus, w którym mogą się ogrzać. Według nieoficjalnych ustaleń część mieszkańców powróciła już do swoich mieszkań. Ze wstępnych ustaleń straży wynika, że źródło ognia znajdowało się w jednej z komórek lokatorskich.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Ogromny pożar na Woli. Płonął garaż podziemny w bloku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE