Wielka kasa leciała przez okno. Oszuści obłowili się w 330 tysięcy złotych

i

Autor: POLICJA/MATERIAŁY PRASOWE Wielka kasa leciała przez okno. Oszuści obłowili się w 330 tysięcy złotych

Wielka kasa leciała przez okna. Oszuści z Warszawy zarobili kokosy

2022-03-25 12:53

Policja zatrzymała szajkę oszustów, którzy za swój cel perfidnie wybrali sobie osoby starsze. W ciągu kilku dni przestępcy obłowili się w ponad 330 tysięcy złotych! Działali metodą na policjanta, a swoje ofiary oszukali w Pruszkowie, Kutnie i Warszawie. Dwie kobiety i jeden mężczyzna trafili do policyjnej celi.

Perfidni oszuści nie mieli skrupułów, żeby swoimi podstępami pozbawiać starsze osoby dorobku życia. Swój niecny proceder prowadzili w Warszawie, Pruszkowie, Kutnie, a nawet Opolu Lubelskim. Łącznie zgarnęli kolosalne pieniądze. W ciągu jednego miesiąca oszukali kilkanaście osób.

Ich dobra passa skończyła się, gdy próbowali oszukać mieszkankę Kutna. Kobieta wyrzuciła przez okno pieniądze sadząc, że pomaga policji. Gdy zorientowała się, że to oszustwo, zawiadomiła policję. Funkcjonariusze już od pewnego czasu śledzili szajkę podejrzanych osób i obserwowali skodę, którą się poruszali. - Za kierownicą samochodu siedziała kobieta, do której po chwili w dużym pośpiechu dołączyła kolejna, po czym obie odjechały, kierując się autostradą A1, a następnie A2 w kierunku Warszawy – przekazała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Wpadli z pieniędzmi na siedzeniu

Kryminalni ruszyli za samochodem i zatrzymali go. Na tylnym siedzeniu odkryli czarną torbę, a w niej pieniądze. - 29- i 39-latka zostały zatrzymane. Wkrótce dołączył do nich partner jednej z kobiet, który przebywał w jednym z warszawskich hoteli. Policjanci w trakcie przeszukania zajmowanego przez niego pokoju znaleźli trzy telefony komórkowe – przekazała stołeczna policja.

Trafili do aresztu

Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola w Warszawie prowadzili policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP. Kobiety i ich 43-letni wspólnik usłyszały zarzuty oszustwa. Sąd na wniosek prokuratora aresztował zatrzymanych na 3 miesiące. Oszustwo zagrożone jest karą 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają