Olbiński - plakaty Plac Grzybowski

i

Autor: Olbiński, mat. prasowy Olbiński - plakaty Plac Grzybowski

Olbiński atrakcją placu Europejskiego

2016-09-16 23:33

Plac Europejski na Woli to pierwszy od czasów II wojny światowej specjalnie i spójnie zaprojektowany plac w stolicy, nieopodal słynnego już wieżowca Warsaw Spire przy ul. Grzybowskiej. Od 17 września można tam podziwiać obrazy słynnego plakacisty Rafała Olbińskiego na wystawie "9 snów Olbińskiego".

Plac Europejski na Woli, to pierwszy od czasów II wojny światowej specjalnie i spójnie zaprojektowany plac w stolicy, nieopodal słynnego już wieżowca Warsaw Spire przy ul. Grzybowskiej. Plac ma też jedyną w swoim rodzaju w stolicy galerię plenerową - 57-metrowy pasaż Art Walk. W tym właśnie pasażu wystawienniczym od 17 września będzie można obejrzeć wystawę „19 snów Olbińskiego”.

To niezwykłe zestawienie 19 prac światowej sławy artysty, przedstawiających krajobrazy z pogranicza snu i jawy. Dominuje w nich charakterystyczny intensywny kolor niebieski, który ma przywoływać skojarzenie z nieskończonością i wywoływać pozytywną energię. Zaprezentowane prace Rafał Olbiński tworzył przez ostatnie 20 lat. W pasażu na Placu Europejskim można będzie je oglądać całą dobę, niezależnie od pogody do 20 listopada. Okna Art Walku są właśnie do tego przystosowane.