ONICO

i

Autor: ONICO Warszawa ONICO

ONICO Warszawa wicemistrzem Polski

2019-05-05 14:05

W trzecim meczu finału PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała ONICO Warszawa 3:1 i tym samym została mistrzem Polski. Srebrne medale za sezon 2018/2019 trafiły zaś do Warszawy.   

Po dwóch meczach finałowej rywalizacji ZAKSA prowadziła 2:0 po tym, jak w minioną sobotę wygrała po tie-breaku 3:2, a w środę pokonała ONICO na Torwarze 3:0. Dlatego stołeczny zespół musiał zwyciężyć, by pozostać w grze o pierwsze miejsce PlusLigi.  ONICO próbowało z całych sił, ale ostatecznie to właśnie ZAKSA wygrała cały mecz 3:1, a tym samym została nowym mistrzem Polski.

MVP spotkania wybrano Rafała Szymurę. Stołeczni przegrali w finale, ale całej drużynie należą się wielkie gratulacje, bo zespół i tak osiągnął historyczny winik.

"Mamy srebro PlusLigi! – Gdyby przed sezonem ktoś nam powiedział, że będziemy wicemistrzami Polski, pewnie nawet byśmy nie uwierzyli" – powiedział tuż po meczu Andrzej Wrona.

2018/2019 w wykonaniu ONICO Warszawa. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19)

MVP: Rafał Szymura ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Wiśniewski, Bieniek, Szymura, Deroo, Zatorski (L) – Śliwka, Stępień, Koppers

Trener: Andrea Gardini

ONICO: Muzaj, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Penczew, Wojtaszek (L) – Janikowski

Trener: Stephane Antiga

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki