Tłumy na pogrzebie

Ostatnie pożegnanie księdza Łukasza. Odszedł za wcześnie, znali go tu wszyscy

2023-05-17 16:31

Ksiądz Łukasz Gąsior zmarł 14 maja po ciężkiej chorobie. We wtorek, 16 maja, w rodzinnym Węgrowie pod Sokołowem Podlaskim odbył się jego pogrzeb. - Był duszpasterzem do końca swoich dni i dawał znacznie więcej od siebie niż my – zdrowi, ale tylko Bóg może to swoim przenikliwym wzrokiem zobaczyć – powiedział bp Piotr Sawczuk podczas mszy św. pogrzebowej.

Węgrów. Pogrzeb księdza Łukasza Gąsiora 

Ksiądz Łukasz Gąsior pochodził z Węgrowa pod Sokołowem Podlaskim, gdzie chodził zarówno do szkoły podstawowej, jak i średniej. Po liceum wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 r. Był wikariuszem w parafii Strabla oraz Sterdyń, a następnie podjął studia z zakresu teologii moralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas studiów przez trzy lata pełnił posługę duszpasterską w Dawidach Bankowych w Archidiecezji Warszawskiej. Później sytuacja zdrowotna sprawiła, że od roku 2013 był rezydentem w swoim rodzinnym Węgrowie. Zmarł 14 maja br. po ciężkiej chorobie. Miał niespełna 41 lat.

Pogrzeb księdza Łukasza odbył się we wtorek, 16 maja. Uczestniczyły w nich tłumy mieszkańców rodzinnego miasta, a także rodzina i przyjaciele oraz księża i siostry zakonne.

- Gromadzimy się, aby pożegnać śp. ks. Łukasza Gąsiora, kapłana, który odchodzi młodo. Przeżył zaledwie 40 lat, ale ostatnich 10 było naznaczonych wzmagającym się ciernieniem. Gromadźmy się w kościele, gdzie sprawował tak wiele razy Eucharystię, z którym był związany. Gromadzimy się w dniu wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika za wiarę i za jedność Kościoła. Żegnając ks. Łukasza chcemy polecić go z ufnością Bożemu Miłosierdziu i serdecznie mu podziękować za lata kapłańskiej służby, za wszelkie owoce jego modlitwy, jego pracy i jego cierpienia – powiedział w homilii bp Piotr Sawczuk, który przewodniczył eucharystii.

Ksiądz Łukasz spoczął na cmentarzu parafialnym w Węgrowie.

źródło: drohiczynska.pl 

Tragedia w Sosnowcu. Pogrzeb młodego diakona Mateusza
Nasi Partnerzy polecają