Pacjent z koronawirusem w Warszawie? Szpital Bródnowski miał sytuację "z wysokim ryzykiem"

2020-02-28 16:10
Koronawirus w szpitalu Bródnowskim
Autor: Marek Kudelski/Super Express, Shutterstock Koronawirus w szpitalu Bródnowskim

Czy w Warszawie pojawił się pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem? To bardzo prawdopodobne! Wskazuje na to pismo, które w piątek rozesłał Szpital Bródnowski.

W związku z dekontaminacją pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o., w której przebywał Pacjent z wysokim ryzykiem podejrzenia zarażenia koronawirusem, obecnie przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego oraz brakiem wyników testów laboratoryjnych przez ponad 48 godzin ze strony Państwowego Zakładu Higieny, prosimy o wstrzymanie transportu pacjentów do SOR Szpitala Bródnowskiego między godziną 15.30 - 18.00 celem dokonania procedur czyszczenia oraz umożliwienia bezpiecznego korzystania z pomieszczeń SOR przez pacjentów i personel - tak brzmi pismo wysłane w piątek, a podpisane przez Prezes Zarządu Teresę Bogiel oraz Wiceprezesa Zarządu Wiesława Malickiego.

Zobacz: Koronawirus a zwrot pieniędzy za wycieczkę. Czy można odwołać wycieczkę przez koronawirusa?

Ministerstwo Zdrowia wciąż oficjalnie informuje, że w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Czy to pismo świadczy, że właśnie pojawił się pierwszy zarażony?

KORONAWIRUS w Łodzi? Łódzkie służby ALARMUJĄ ws. ZAKAŻENIA! Infolinia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE