Wiosna w Warszawie. 17. Parada Równości poszła na rekord. Kto to zrobił i jak?

i

Autor: brak danych Wiosna w Warszawie. 17. Parada Równości poszła na rekord. Kto to zrobił i jak?

Parada Równości w Warszawie. Znamy datę wydarzenia

2019-01-08 18:59

W tym roku ulicami Warszawy po raz dziewiętnasty przejdzie kolorowa Parada Równości. Główny cel wydarzenia to szerzenie idei wolności, równości i tolerancji. Na stronie organizatora własnie opublikowano datę kolejnej parady.

W tym roku Parada Równości odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Prawdopodobnie ruszy spod Pałacu Kultury i Nauki, tak jak było w poprzednim roku, ale nie ma jeszcze oficjalnych informacji dotyczących miejsca, godziny i... dedykacji. W ubiegłym roku w związku z trwającym w Sejmie protestem osób niepełnosprawnych i ich opiekunów marsz był dedykowany właśnie osobom niepełnosprawnym.

W mediach społecznościowych pojawiło sie już oficjalne wydarzenie, na stronie którego będą publikowane wszystkie najważniejsze informacje.
 

Parada Równości po raz pierwszy przeszła ulicami Warszawy w 2001 roku. Jej pomysłodawcą był ksiądz biskup Szymon Niemiec, który wówczas pełnił funkcję prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce. Obecnie jest zwierzchnikiem Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego. Głównym celem parady było sprzeciwienie się dyskryminacji osób LGBT. 

Czytaj także: Wąż w ogrodzie! Mieszkaniec Wesołej znalazł gada na swojej posesji [ZDJĘCIA]

Twórcom Parady Równości zależało na tym, aby w marszu wzięły udział nie tylko osoby LGBT, ale wszyscy, którzy wyznają podobne wartości  -  wolność, równość i tolerancję. Na swojej stronie Parady Równości znajduje się trzynaście postulatów, których realizacji oczekuje. 

Jak działają e-zwolnienia lekarskie? Zobacz WIDEO: