Korek w Warszawie

i

Autor: Przemysław Bajgus

PARALIŻ w całej stolicy. Zderzenie z tirem, potrącenie rowerzysty i awaria swiateł

2018-09-14 7:55

Piątkowy poranek był bardzo trudny dla kierowców w stolicy. Tir zderzył się z dwoma samochodami osobowymi na Jagiellońskiej. Na miejscu pracowały służby, przez co zablokowane były trzy pasy ruchu w kierunku centrum. Utworzył się ogromny korek, który sięgał kilku kilometrów. Nie lepiej było w innych dzielnicach - policja informowała o kilku wypadkach i awarii świateł. Przez chwilę nie jeździło też metro.

Jak informowała straż pożarna, do zderzenia na Jagielońskiej doszło chwilę przed godziną 7. - Na wysokości numeru 84 zderzyły się trzy pojazdy. Tir, volkswagen i seat. Kierowcy tira i volkswagena wyszli o własnych siłach - poinformował Mariusz Hantulski ze stołecznej straży pożarnej.

Wszystkie pojazdy były mocno  uszkodzone i blokowały trzy z czterech pasów ruchu.Seat wylądował na drzewie, był mocno rozbity. Z pojazdu wypadł silnik, a jego kierowca trafił do szpitala. Na Jagiellońskiej utworzył się ogromny korek, który przed godziną 8 sięgał Modlińskiej 

Nie lepiej było w innych częściach Warszawy. Na zjeździe z trasy S8 w aleję Prymasa Tysiąclecia samochód osobowy wypadł na barierki. Na placu Zawiszy, seat potrącił rowerzystę.

Ogromne utrudnienia były też na Bemowie  - Na skrzyżowaniu Połczyńskiej z ulicą Powstańców Śląskich nie działa sygnalizacja swietlna. Jest duży korek. Na miejsce jadą policjanci, którzy będą kierować ruchem - ostrzegała rano Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji. I dodała, że warunki na drogach w Warszawie były bardzo ciężkie.

Przez kilkanaście minut nie jeździło też metro. - Wszystko przez awarię składu. Pociąg został już odstawiony na boczny tor. Ruch odbywa się normalnie - uspokoiła o 8.40 Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Chwilę przed 9, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad ostrzegła przed utrudnieniami na drodze S2. - Na połączeniu ze zjazdem w drogę S79 zderzyły się trzy samochody - wynikało z komunikatu przesłanego do naszej redakcji.  Jeden pas ruchu w kierunku zagłębia biurowego był zablokowany. 

Utrudnienia w metrze

i

Autor: Ania Włodarczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE