Paweł Rabiej musi przeprosić kuratorkę oświaty. Zobacz jak ją nazwał

2022-05-18 22:57
Paweł Rabiej musi przeprosić. Według sądu obraził małopolską kurator oświaty
Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS, MAREK ZIELINSKI/SUPER EXPRESS Paweł Rabiej musi przeprosić. Według sądu obraził małopolską kurator oświaty

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że były wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej musi przeprosić małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak oraz jej męża. W sporze pomiędzy parą a byłym politykiem Nowoczesnej poszło o zniesławienie na Twitterze. Sprawa ciągnie się od 2019 roku. Sędzia w końcu podjął decyzję.

Ordo Iuris, który reprezentował w sądzie Barbarę Nowak i Ryszarda Nowaka, wnioskował od byłego zastępcy prezydenta Rafała Trzaskowskiego przeprosin skierowanych na piśmie do kurator i jej męża – dyrektora jednego z krakowskich liceów, oraz opublikowanych na Twitterze, a także wpłaty zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w łącznej kwocie 30 tys. zł. Sprawa toczyła się od 2019 roku. O co dokładnie poszło?

Wspomniana wyżej para pozwała Pawła Rabieja za wpis, którego dokonał na Twitterze. Polityk napisał, że kurator Barbara Nowak jest „bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż”. O werdykcie warszawskiego sądu poinformował portal TVP Info. Instytut Ordo Iuris przekazał, że sąd okręgowy nakazał politykowi jedynie zamieszczenie przeprosin na Twitterze i zwrot kosztów postępowania. Pozostała część powództwa została oddalona.

Ordo Iuris wyjaśnia, że doszło do naruszenia dóbr osobistych, jednak w ocenie sądu samo opublikowanie przeprosin na Twitterze powinno być zadowalającą formą zadośćuczynienia dla powodów. Taki werdykt nie spodobał się instytutowi. Ordo Iuris zamierza podjąć dalsze działania prawne, zmierzające do „pełnego usunięcia skutków zniesławienia.”

Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?
Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE