Starocie na Pchlim Targu

i

Autor: Szymon Kępka Starocie na Pchlim Targu

Pchli targ na Pradze. Ruszył Zoo Market [AUDIO]

2016-06-04 19:53

Można tam kupić stare garnki, porcelanę, ubrania, kwiaty a nawet książki winyle czy starodawne sztućce. Na działce przy Alei Solidarności 55 otwarto po raz pierwszy popularny Zoo Market.

Zoo market to wspólny pomysł mieszkańców Pragi ale także aktywistów i ludzi związanych z tym rejonem. Chodzi o to, by każdy mógł zarówno kupić coś nietypowego jak i sprzedać to co zalega głęboko na strychu czy w garażu.

Na tym vintage markecie - bo tak dokładniej nazywają go organizatorzy można znaleźć przedmioty codziennego użytku: talerze, garnki, kwiaty, figurki czy ozdoby. Znajdą sie także ubrania, całe kartony winyli i książek. Jest muzyka, foodtrucki i wielu pasjonatów lat 70 i 80tych.

Jak mówi jedna z inicjatorek akcji Agnieszka Kowalska - To była pusta działa w samym sercu Pragi więc postanowiliśmy ożywić to miejsce. Takie pchle targi są w europejskich stolicach, a w Warszawie tego brakuje. Takie miejsce jest potrzebne

Zoo Market działa przez cały weekend od 11 do 17. Sprzedawcy będą rozkładać się każdego tygodnia, to wszystko niezależnie od warunków pogodowych. Wstęp jest bezpłatny.