Pijany ojciec opiekował się maleńką córeczką! Miał w organizmie promil alkoholu

i

Autor: Shutterstock Pijany ojciec opiekował się maleńką córeczką! Miał w organizmie promil alkoholu

Nieodpowiedzialne zachowanie

Pijany ojciec opiekował się maleńką córeczką! Miał w organizmie promil alkoholu

2023-02-02 12:11

W sprawie skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania rodzica rocznej dziewczynki interweniowali policjanci z Józefowa (pow. otwocki). 33-latek był pijany, gdy opiekował się swoją maleńką córeczką! Co więcej, gdy odwiedzili go mundurowi, nie szczędził im wulgaryzmów. O dalszym losie nieodpowiedzialnego rodzica zadecyduje sąd.

Pijany ojciec zajmował się dzieckiem

Był piątek, gdy policjanci z komisariatu w Józefowie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prawdopodobnie pijany mężczyzna ma pod opieką małe dziecko. Natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że zgłaszający interwencję miał rację. 33-latek nie był zachwycony wizytą mundurowych. - Był wobec nich agresywny i w wulgarny sposób ich znieważał - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji

Funkcjonariusze przebadali mężczyznę pod kątem trzeźwości. - Miał w organizmie promil alkoholu i w takim stanie opiekował się swoją roczną córką - podała mł. asp. Paulina Harabin. - Na szczęście dziecku nic się nie stało. Mundurowi przekazali je pod opiekę babci - dodała policjantka.

Pijany ojciec zatrzymany

Gdy funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o powodzie zatrzymania, 33-latek stawiał opór i nieustanie kierował wobec mundurowych obraźliwe słowa. Mężczyzna został obezwładniony i doprowadzony do komisariatu, skąd następnie trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 33-latek usłyszał zarzuty dotyczące narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i znieważenia policjantów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić do 5 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Nasi Partnerzy polecają