Pili razem, nagle zaczął go bić. Zatłukł kolegę krzesłem

2021-09-30 12:55
Emeryt zabił kolegę, grozi mu dożywocie
Autor: KPP w Mińsku Mazowieckim Emeryt zabił kolegę, grozi mu dożywocie

Dantejskie sceny rozegrały się w sobotę 25 września w gminie Mrozy koło Mińska Mazowieckiego. Dwóch starszych mężczyzn spędzało razem czas, pili alkohol. Nagle jeden z nich chwycił za krzesło i zaczął walić nim w głowę swojego towarzysza. Przerażeni lokatorzy natychmiast wezwali policję. Poszkodowany zmarł w poniedziałek w szpitalu.

Na początku nic nie zapowiadało tragedii, jaka rozegrała się w mieszkaniu. Dwóch emerytów spotkało się w celach towarzyskich, spędzali razem czas przy butelce. Z niewiadomych przyczyn 66-latek zaczął nagle okładać po głowie swojego 77-letniego kolegę. W tym celu używał m.in. krzesła. Gdy do lokalu wrócili członkowie rodziny agresora, zastali ciężko pobitego staruszka, który był nieprzytomny. Wezwani policjanci pospiesznie udali się na miejsce, liczyła się każda minuta.

- Ok. godziny 20 dostaliśmy zgłoszenie o pobiciu, zadzwoniła do nas rodzina 66-latka. W trakcie zatrzymania mężczyzna nie był agresywny ani nie stawiał oporu. Był za to nietrzeźwy, funkcjonariusze umieścili go w celi - powiedział aspirant sztabowy Marcin Zagórski z mińskiej policji.

Przeczytaj: Dramatyczny krok 18-latka. Planował przerażającą śmierć

Pobity senior był w ciężkim stanie. Na miejsce został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo sprawnej akcji ratunkowej i przewiezienia do szpitala nie udało mu się przeżyć. Wobec sprawcy pobicia został zastosowany trzymiesięczny areszt. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu dożywocie.

Sprawdź: Bestialskie zachowanie wnuka! Rzucił się z nożem na 90-letnią babcię

Sonda
Czy powinno przywrócić się karę śmierci?
Raport z anteny 30.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE