PILNE! Szczepienia na koronawirusa. Morawiecki informuje: "E-skierowania na szczepienia dla wszystkich dorosłych". Jest data

2021-04-19 10:24
PILNE! Szczepienia na koronawirusa. Morawiecki informuje: E-skierowania na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Jest data
Autor: Piotr Lampkowski / SUPER EXPRESS, Pixabay PILNE! Szczepienia na koronawirusa. Morawiecki informuje: "E-skierowania na szczepienia dla wszystkich dorosłych". Jest data

Kiedy e-skierowania na szczepienia będą mieli wszyscy, którzy ukończyli 18 lat? Podczas poniedziałkowej, 19.04.2021, konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki mówił o tym, kiedy wszystkie pełnoletnie osoby będą miały na swoich kontach pacjenta e-skierowania na szczepienie przeciw koronawirusowi. Jak wygląda terminarz Ministerstwa Zdrowia? Sprawdź, kiedy będziesz miał szczepienie na koronawirusa. Mamy najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia.

Spis treści

 1. E-skierowania na szczepienia przeciw koronawirusowi dla wszystkich dorosłych
 2. Szczepienia na koronawirusa: Terminarz. Kiedy skierowania będą mieli wszyscy dorośli w Polsce?
 3. Kolejność szczepień na COVID-19. Harmonogram roczników
 4. Szczepienia na koronawirusa: Roczniki od 1962 do 1973. Kiedy można się zapisać na szczepienie?

E-skierowania na szczepienia przeciw koronawirusowi dla wszystkich dorosłych

Od kiedy będą skierowania dla wszystkich na szczepienia na koronawirusa?

Kiedy na indywidualnych kontach pacjenta w portalu pacjent.gov.pl pojawią się e-skierowania na szczepienie przeciw koronawirusowi dla wszystkich tych, którzy ukończyli już 18 lat? O tej sprawie mówił w poniedziałek, 19 kwietnia, podczas konferencji prasowej w Legnicy, premier Mateusz Morawiecki. - To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy - cytuje szefa rządu PAP. Podczas spotkania była także mowa o tym, kiedy e-skierowania na szczepienia przeciw COVID-19 będą mieli wystawieni wszyscy dorośli Polacy.

Zobacz koniecznie: Szczepienie na koronawirusa: Kiedy będzie twoja kolej szczepienia na COVID-19? Terminarz

Szczepienia na koronawirusa: Terminarz. Kiedy skierowania będą mieli wszyscy dorośli w Polsce?

10 maja 2021: Skierowania na szczepienie przeciw koronawirusowi dla wszystkich pełnoletnich

Premier Morawiecki powiedziała, że do 10 maja każdy pełnoletni Polak będzie mógł otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw koronawirusowi.

 - Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą, dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większej liczbie dawek szczepionek, które do nas przybywają, móc wykorzystać tę infrastrukturę do szczepień, która została stworzona - mówił Mateusz Morawiecki.

Kolejność szczepień na COVID-19. Harmonogram roczników

Kalendarz rejestracji na szczepienia na koronawierusa na kwiecień 2021

Podczas konferencji prasowej w Skierniewicach, która odbyła się w czwartek, 8.04.2021, Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień przekazał, jak będzie wyglądał kalendarz szczepień na kwiecień 2021.

- Zapisy na szczepienia mogą przyspieszać, mogą też spowalniać - powiedział wtedy Dworczyk i dodał: - Są one zależne od tego, jakie będzie zainteresowanie szczepieniami i jak z dostaw szczepionek będą wywiązywać się ich dostawcy.

Szczepienia na koronawirusa: Roczniki od 1962 do 1973. Kiedy można się zapisać na szczepienie?

Obecnie osoby z roczników 1961 i niższych mogą się stale rejestrować na szczepienia przeciw koronawirusowi przez wszystkie dostępne kanały, czyli:

 • Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
 • Rejestrując się na szczepienie przez automatyczny system powiadomień (+ 48 22 888 41 11)
 • Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla roczników od 1962 do 1973 rozpocznie się od 12 kwietnia i będzie trwała przez kolejne dwa tygodnie, czyli do 24 kwietnia.

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

We wtorek, 20 kwietnia, mamy poznać dokładniejsze plany rządu dotyczące e-skierowań na szczepienia przeciw koronawirusowi dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia.

Przeczytaj: Szczepienia na koronawirusa. Ruszyły zapisy 40-latków. Jak się zapisać i zarejestrować? [1.04.2021]

ZOBACZ KONIECZNIE: Szczepienie na koronawirusa: Kiedy będzie twoja kolej szczepienia na COVID-19? Terminarz

Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE